Nowe warsztaty dla mediów oraz aktywistów i aktywistek z całej Polski!

Jeśli należysz do jednej z niżej wymienionych grup:

 

  • działasz w organizacji pozarządowej

  • aktywnie wspierasz etyczną konsumpcję

  • starasz się poprawić wizerunek uchodźców w polskim społeczeństwie

  • domagasz się większej przejrzystości w negocjowaniu TTIP

  • jesteś dziennikarką / dziennikarzem

to nasze warsztaty są dla Ciebie!

 

Przeczytaj poniższe opisy warsztatów i wyślij swoje zgłoszenie jak najszybciej! O uczestnictwie w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń.

Każdy z warsztatów w pierwszej części: pomiędzy 10:00 a 14:00 jest przeznaczony zarówno dla aktywistek/ów jak i dla mediów.

 

1. Dowiedz się więcej o TTIP i naucz się jak jeszcze skuteczniej wyjaśniać innym swoje racje na warsztacie retoryki.

TTIP oraz CETA to umowy, które mogą całkowicie zmienić naszą rzeczywistość gospodarczą – także tą codzienną: naszą dietę, nasze zdrowie, naszą pracę. Podczas szkolenia wspólnie zastanowimy się i odpowiemy na pytania takie jak:

  • jakie są globalne efekty handlowych umów bilateralnych i multilateralnych? co zyskuje na nich Polska? a co inne kraje? po co Unii Europejskiej Transatlantyckie Partnerstwo w Dziedzinie Handlu i Inwestycji i czy można negocjować je na innych zasadach niż obecnie?
  • czym dokładnie jest owiany złą sławą mechanizm ISDS, dzięki któremu korporacje domagają się miliardowych odszkodowań od państw?
  • o czym nie mówi unijna komisarz do spraw handlu, Cecilia Malmström, wtedy, kiedy opowiada o zyskach z TTIP?
  • Jak narodził się europejski i światowy ruch oporu przeciwko TTIP, dlaczego i przeciw czemu konkretnie protestuje?

Porozmawiajmy o tym, jak międzynarodowy handel wpływa na nasze codzienne życie i co my możemy w tej sprawie zrobić.

Na warsztacie dowiesz się także jak etycznie i skutecznie przedstawiać swoje racje, nie tylko te dotyczące TTIP.

Warsztat odbędzie się we Wrocławiu 12 grudnia 2015 w godzinach 10:00 – 17:00. W ramach warsztatu oferujemy bezpłatny lunch. Osobom spoza Wrocławia, po uprzednim uzgodnieniu, oferujemy zwrot kosztów transportu i noclegu.

2. Wpłyń na postawy Polaków i Polek wobec uchodźców poprzez monitoring języka mediów!

Na naszym warsztacie doświadczysz na sobie jak ukryte stereotypy kształtują przekonania i postawy.

Odkryjesz swoje najgłębsze przekonania i sprawdzisz jaka część Twojej wiedzy o świecie pozaeuropejskim jest prawdą, a jaka tylko powielanym w mediach stereotypem.

Spojrzysz krytycznie na język i zakres informacji artykułów prasowych, audycji i reportaży telewizyjnych.

Poszerzysz zdolność wyłapywania podtekstów i ukrytych założeń.

A na koniec wykorzystasz swoje nowo rozwinięte super moce do stworzenia silnej grupy prowadzącej monitoring polskich mediów i stosującej bogaty zestaw narzędzi interwencji do zmieniania sposobu w jaki Polacy i Polki myślą o uchodźcach i osobach pochodzących z krajów Afryki, Azji czy Ameryki Południowej.

Warsztat odbędzie się we Wrocławiu 13 grudnia 2015 w godzinach 10:00 – 17:00. W ramach warsztatu oferujemy bezpłatny lunch. Osobom spoza Wrocławia, po uprzednim uzgodnieniu, oferujemy zwrot kosztów transportu i noclegu.

ZAPISY

Zgłoszenia i dodatkowe pytania prosimy kierować do koordynatorki szkoleń – Ewy Wajdy, pod numerem telefonu 666 024 474 i mailem [email protected]

Uwaga! W przypadku warsztatów we Wrocławiu jedna osoba może zapisać się na obydwa warsztaty, z tym że na drugi będzie przyjęta tylko w wypadku, gdy zostaną na nim jeszcze wolne miejsca po zapisaniu osób, dla których dany warsztat był pierwszym wyborem.

Warsztaty są finansowane przez  program Obywatele dla Demokracji finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) oraz środki unijne w ramach projektów “Konsum und Verantwortung: Jugendliche lernen spielend, die Welt zu verändern” i “Time for change: Promoting sustainable consumption and
production of raw materials in the context of EYD 2015 and beyond!

 

 

baner

 

 

 

 

Logo UE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ishopfair