Instytut Globalnej Odpowiedzialności

Napisz do kanclerz Niemiec Angeli Merkel!

Właśnie teraz, gdy czytasz ten tekst, Unia Europejska naciska na 75 krajów Afryki, Karaibów i Pacyfiku (AKP), aby zgodziły się na niesprawiedliwe umowy handlowe. Twoje działanie jest niezbędne, by zmienić stanowisko Unii i jej państw członkowskich. Napisz do Angeli Merkel i powiedz, że chcesz, aby posłuchała ludzi ubogich w krajach Południa. 

Obecna unijna propozycja Umów o Partnerstwie Gospodarczym (Economic Partnership Agreements - EPAs) wpłynie na zmniejszenie środków do życia milionów ludzi w najbiedniejszych krajach świata. Negocjacje znajdują się w decydującej fazie i właśnie teraz nadszedł czas, by zwrócić uwagę Unii na fakt, że umowy o partnerstwie powinny skupiać się na zmniejszaniu ubóstwa.

Twoje działanie jest niezbędne, by zmienić stanowisko Unii i jej państw członkowskich. Niemcy obecnie przewodzą Unii. Wyślij wiadomość do pani kanclerz, Angeli Merkel, która będzie spotykać się z głowami innych państw europejskich. Poproś ją, aby posłuchała głosu ubogich i wykorzystała swoje olbrzymie wpływy, doprowadzając do zmiany unijnej polityki handlowej. Niech umowy o partnerstwie będą oparte na zasadzie sprawiedliwości i pozwolą ludziom najbiedniejszym na wyjście z ubóstwa.

Działaj: Napisz do kanclerz Niemiec Angeli Merkel!Powrót


Polecamy: