Instytut Globalnej Odpowiedzialności

Po szkoleniu: Edukacja rozwojowa - solidne podstawy

Nasze szkolenie z edukacji rozwojowej cieszyło się dużym zainteresowaniem. Ostatecznie wzięło w nim udział 13 uczestników z Warszawy, Krakowa i Lublina. Przez dwa dni wspólnie rozpatrywaliśmy, czym jest edukacja rozwojowa i jak ją prowadzić na wysokim poziomie.

Szkolenie obejmowało najważniejsze zagadnienia potrzebne do praktycznego prowadzenia globalnej edukacji rozwojowej.Pracując metodami aktywizującymi, uczestnicy krok po kroku zdobywali kolejne kompetencje: wiedzę o tym, czym jest edukacja rozwojowa, metody nauczania przydatne w tej pracy i podstawy wdrażania przedsięwzięć w szkołach.

Ważnym zagadnieniem obecnym w różnych częściach szkolenia było pytanie: co decyduje o wysokiej jakości naszej edukacji rozwojowej? Odpowiadając, uczestnicy wykorzystywali swój potencjał - jedni sięgali do swojej wiedzy o tematyce rozwojowej, a inni do doświadczeń w edukowaniu młodych ludzi.- Zrealizowanie oczekiwań tak różnorodnej grupy było dla nas dużym wyzwaniem - mówi Joanna Góral-Wojtalik - ale teraz po ewaluacji widać, że naprawdę nam się udało. Już cieszymy się na nasze następne szkolenia z edukacji rozwojowej.

Na zakończenie pracowitego weekendu każdy mógł zapisać swoje plany na dalsze doskonalenie swoich umiejętności. Trzymamy kciuki i dziękujemy za wspaniałą atmosferę!

Szkolenie było przeprowadzone we współpracy z Ośrodkiem Puenta. Dziękujemy!

Przeczytaj: ogłoszenie o tym szkoleniu z edukacji rozwojowej.


Powrót


Polecamy: