Instytut Globalnej Odpowiedzialności

Wieczór i Noc dla Afryki

Gorąca dyskusja o rozwoju, pokaz batików i koncert reggae to główne atrakcje Wieczoru i Nocy dla Afryki. Impreza odbyła się w Warszawie w Klubie M25 w dniu 17 października czyli w Międzynarodowym Dniu Walki z Ubóstwem.


Dyskusja o rozwoju

Wieczór o godzinie 18:00 rozpocznie dyskusja z udziałem dziennikarzy i przedstawicieli organizacji rozwojowych pt. „Współpraca czy zabijanie dobrocią?”.

Swój udział zapowiedzieli:

Pokaz batików

O godzinie 20:00 odbędzie się pokaz batików wykonanych przez kobiety ze społeczności Tafi Mador i Vakpo-Todzi w ramach współpracy rozwojowej Polski z Ghaną. Jej założenia i możliwości wsparcia przedstawi Zenabu Sakibu z Friends of the Earth Ghana. Prace inspirowane batikiem pokażą także polscy projektanci.

Koncert

Muzyczna część imprezy zdominowana przez muzykę reggae w jej licznych odmianach. Zagrają Roots Revival Hi Power Sound System, Tisztelet oraz Radrik. Brzmienie zapewni klasyczne nagłośnienie, którego nie powstydziliby się budowniczowie sound systemowych głośników na Jamajce.

W chilloucie DJ Danny, pokaz filmów i slajdów z Afryki, podpisy pod petycją w sprawie ustawy o pomocy rozwojowej, promocja Fair Trade.

Zaproś znajomych

Sprawdź >> www.globalnepoludnie.pl/M25

Wstęp:10 zł. Dochód z imprezy wesprze afrykańskie kobiety produkujące batiki i rozwój plantacji ananasów wspólnot Tafi Mador i Vakpo-Todzi.
Powrót


Polecamy: