Instytut Globalnej Odpowiedzialności

Jak mówić o większości świata - spotkanie dyskusyjne o dobrych praktykach

Zapraszamy na kolejne spotkanie dyskusyjne dotyczące rzetelnego obrazu i przekazów o krajach Południa. Tym razem skupimy się na dobrych praktykach... Czwartek 18.12.08, godzina 18:00, kawiarnia Cykloza, Warszawa.

Instytut Globalnej Odpowiedzialności (IGO) zaprasza na kolejne spotkanie dyskusyjne dotyczące rzetelnego obrazu i przekazów o krajach Południa. Tym razem skupimy się na dobrych praktykach, czyli przykładach różnych materiałów - filmowych, wydawniczych, projektowych - które zgodne są z zasadami poszanowania ludzkiej godności, równości i sprawiedliwości. Analizując materiały zastanowimy się wspólnie jak mówić o wojnie, o ubóstwie i innych trudnych tematach.

Spotkanie jest otwarte, skierowane do wszystkich zainteresowanych tematyką krajów Południa, ich wizerunkiem oraz edukacja globalną i projektami rozwojowymi. Mamy nadzieję, że zaproszenie na spotkanie przyjmą również goście specjalni, którzy opowiedzą więcej o swoich praktykach i wyzwaniach w promocji rzetelnego obrazu i wiadomości dotyczących krajów Afryki.

Podczas spotkania zostanie zaprezentowany poradnik „Jak mówić o większości świata” wydany przez Instytut Globalnej Odpowiedzialności.

Miejsce: Kawiarnia Cykloza, ul. Hoża 62, Warszawa

Czas: czwartek, 18.12.08, godzina 18:00


Zapraszamy serdecznie!

Projekt jest współfinansowany przez Fundację Edukacja dla Demokracji w ramach programu pomocy zagranicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2008 r.
Powrót


Polecamy: