Instytut Globalnej Odpowiedzialności

Dobre praktyki w informowaniu o krajach Południa: fotografia, film, internet

etyczne informowanie o krajach Południa Instytut Globalnej Odpowiedzialności (IGO) zaprasza na piąte już spotkanie otwarte o rzetelnym informowaniu o krajach Południa. Tematem spotkanie będą dobre praktyki w fotografii, filmie oraz internecie. Poniedziałek, 2 marca 2009 r. godzina 18:00, Plan.B przy Placu Zbawiciela w Warszawie.

Goście specjalni spotkanie przedstawią materiały dotyczące różnych form przekazu oraz opowiedzą o swoich motywacjach, doświadczeniach i wrażeniach dotyczących wizerunku krajów Południa oraz celów pokazywania konkretnych obrazów i wiadomości.

Poznamy perspektywę założycieli www.afryka.org, zobaczymy film, będący materiałem projektu edukacyjnego oraz prześledzimy etap w historii fotografii, która w sposób szczególny skupiała się na drugim człowieku i jego poszanowaniu.

Po projekcji materiałów i przykładów zapraszamy do dyskusji z gośćmi, którymi będą Kamila Tyniec, Jędrek Witkowski oraz Mamadou Diouf.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 2 marca 2009 r. o godzinie 18:00 w klubie Plan.B, al. Wyzwolenia 18 (wejście od Placu Zbawiciela).

Zapraszamy serdecznie!
Pomóż w nagłośnieniu spotkania! Pobierz plakat!


Więcej o rzetelnym informowaniu okrajach Południa oraz wcześniejszych spotkaniach na stronie igo.org.pl/kodeks.

Powrót


Polecamy: