Newsflash

Sprawiamy, że rozwój nabiera sensu!

Zamów newsletter!

*

:

:

Edukacja rozwojowa
Aktualności o edukacji rozwojowej, edukacji globalnej i wizerunku Południa w Polsce

"Nie wiem czy świat ma koniec?" - edukacja globalna i dociekania filozoficzne dla dzieci

Edukację globalną i dociekania filozoficzne łączy kilka ważnych celów, m.in. rozbudzenie ciekawości świata i innych ludzi, upodmiotowienie uczennic i uczniów w procesie uczenia się i związane z nim rozwijanie u dzieci i młodzieży poczucie sprawczości. Dociekania filozoficzne kształtują umiejętności dzieci związane z krytycznym odczytywaniem świata (ang. critical literacy) i w ten sposób przygotowują grunt do badania złożoności świata i naszej w nim roli, m.in. podczas zajęć z edukacji globalnej.

 

Więcej…
 
Unikalna propozycja na Tydzień Edukacji Globalnej - zestaw scenariuszy dla szkół podstawowych

Zrozum świat - edukacja globalnaW związku z rozpoczynającym się Tygodniem Edukacji Globalnej (TEG) gorąco zachęcamy Państwa do korzystania z naszej najnowszej publikacji z zakresu edukacji globalnej – zestawu scenariuszy lekcji dla dzieci ze szkół podstawowych pt. „Zrozum świat”! Proponowane przez nas ćwiczenia są pierwszą tego typu, unikalną propozycją na polskim rynku, ponieważ łączą edukację globalną z nowatorską w Polsce metodą dociekań filozoficznych dla dzieci wg Matthew Lipmana oraz świadomie kładą nacisk na emocjonalne i społeczne aspekty uczenia się.

Więcej…
 
Nowe Projekty IGO


W 2013 roku Instytut Globalnej Odpowiedzialności rozpoczyna realizację 5 nowych projektów współfinansowanych ze środków Komisji Europejskiej.

W ramach projektów związanych z edukacją poszerzymy naszą ofertę o działania skierowane do najmłodszych, czyli przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych. Rozpoczynamy również systemową współpracę ze środowiskiem akademickim w Polsce.
Ponadto będziemy uczestniczyć w wielu wydarzeniach na terenie całej Polski promując idee sprawiedliwego handlu i odpowiedzialnej konsumpcji.

W ramach projektów związanych z rzecznictwem będziemy zajmowali się tematyką globalnych przepływów finansowych, w tym rajów podatkowych oraz sprawiedliwości podatkowej, a także polityką inwestycyjną Unii Europejskiej.

Już wkrótce na naszej stronie pojawią się szczegółowe informacje dot. nowych projektów IGO.

 

 
"Kobiecym głosem"

Zapraszamy do lektury naszej nowej publikacji pt. „Kobiecym głosem”!

Alice ze swoimi podopiecznymi na uroczystosci przyznania nagrody imienia dr Sarah Ntiro.

 

FOTO: CCF

Więcej…
 
Przegląd materiałów z zakresu edukacji globalnej

Grupa robocza ds. edukacji globalnej, w koordynacji z Instytutem Globalnej Odpowiedzialności, w marcu i kwietniu 2012 roku przeprowadziła pierwszy partnerski przegląd (ang. peer review) materiałów i działań z zakresu edukacji globalnej. W pilotażu wzięło udział 20 organizacji i instytucji zajmujących się tą problematyką. Przegląd to z jednej strony pierwszy krok w kierunku podnoszenia jakości edukacji globalnej w Polsce, z drugiej – stworzenie przestrzeni stałej współpracy wewnątrz środowiska organizacji pozarządowych i instytucji zajmujących się tą tematyką.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL