Newsflash

Sprawiamy, że rozwój nabiera sensu!

Głosy z Południa. Afryka Wschodnia

Zamów newsletter!

*

:

:

Zaproszenie na konferencję

 

„Edukacja globalna w podstawie programowej -
otwartość na świat, krytyczne myślenie, kształtowanie postaw prospołecznych”

7 grudnia 2011 roku, godz. 14:00 - 17:30
Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń
sala nr 305, ul. Hoża 88, Warszawa


Instytut Globalnej Odpowiedzialności serdecznie zaprasza Państwa na konferencję poświęconą edukacji globalnej pt. „Edukacja globalna w podstawie programowej - otwartość na świat, krytyczne myślenie, kształtowanie postaw prospołecznych”. Konferencja jest organizowana w ramach konkursu Ministerstwa Edukacji Narodowej pt. „Szkoła z pasją”.

Edukacja globalna to część kształcenia obywatelskiego i wychowania, która ma na celu   uświadamianie istnienia zjawisk i współzależności globalnych. Edukacja globalna przygotowuje odbiorców do stawiania czoła wyzwaniom dotyczącym całej ludzkości, takim jak zapewnienie pokoju i bezpieczeństwa na świecie, poprawa jakości życia w krajach globalnego Południa (Afryki, Azji i Ameryki Łacińskiej), ochronę praw człowieka, zapewnienie zrównoważonego rozwoju, budowanie partnerskich relacji gospodarczych i społecznych pomiędzy krajami globalnej Północy i globalnego Południa.

Konferencja jest adresowana do nauczycielek i nauczycieli wszystkich typów szkół i placówek oświatowych oraz organizacji pozarządowych zajmujących się edukacją globalną, międzykulturową i szeroko pojętą edukacją.

Podczas konferencji dowiedzą się Państwo jak realizować obowiązującą w podstawie programowej edukację globalną na zajęciach z młodzieżą i jak dzięki temu rozwijać w młodzieży otwartość na świat, krytyczne myślenie oraz postawy empatii, solidarności i odpowiedzialności.

Na konferencji swoją ofertę współpracy ze szkołami przedstawią organizacje pozarządowe zajmujące się edukacją globalną - Instytut Globalnej Odpowiedzialności (IGO), Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO), Fundacja Edukacja dla Demokracji (FED), Polska Akcja Humanitarna (PAH), Fundacja Partners Polska i Polska Zielona Sieć (PZS). Przygotujemy dla Państwa także gotowe do wykorzystania w pracy z młodzieżą materiały.

Aby potwierdzić udział w konferencji prosimy o przesłanie 2 grudnia maila na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Prosimy o wpisanie w mailu Państwa imienia i nazwiska oraz nazwy i adresu szkoły/placówki/organizacji. W razie pytań prosimy o kontakt z Anną Kucińską pod numerem 501 330 263.

Prosimy o punktualne przybycie - na początku konferencji będziemy rozdawać losy na loterię z nagrodami.

Aby pobrać program konferencji kliknij tutaj.

Do zobaczenia,
Anna Kucińska
Instytut Globalnej  Odpowiedzialności
igo.org.pl