Newsflash

Sprawiamy, że rozwój nabiera sensu!

Zamów newsletter!

*

:

:

Strategia polskiej pomocy w Ugandzie – spotkanie konsultacyjne

Instytut Globalnej Odpowiedzialności zaprasza przedstawicieli organizacji zainteresowanych pomocą rozwojową dla Afryki Wschodniej na spotkanie konsultacyjne poświęcone strategii polskiej pomocy dla Ugandy. Spotkanie odbędzie się 4.12.2012 r. o godz. 15:00 w Warszawie, przy ul. Noakowskiego 10 lok. 6A. Zapraszamy!

Szereg polskich organizacji postuluje zwiększenie środków w budżecie na pomoc krajom Afryki Subsaharyjskiej. Ostatnio powstała w Grupie Zagranica grupa robocza ds. Afryki, która będzie forum wymiany informacji, doświadczeń i współpracy pomiędzy organizacjami pracującymi na tym kontynencie. Niemniej jednak Polska wciąż zbyt mało robi dla Afryki. Potrzebne jest nie tylko zwiększenie środków na pomoc, ale też budowanie potencjału wśród polskich organizacji i bardziej strategiczne podejście do ze strony polskiego rządu. Temu ostatniemu wyzwaniu poświęcone będzie spotkanie 4.12.2012 r.

Celem spotkania jest przedstawienie i przedyskutowania propozycji krajowej strategii polskiej pomocy rozwojowej dla Ugandy. Propozycję tę przygotował Instytut Globalnej Odpowiedzialności w ramach projektu finansowanego przez Fundację im. Stefana Batorego. Ta przykładowa strategia ta ma być inspiracją dla polskiego rządu, aby przyjął on własne, oficjalne kilkuletnie programy pomocy dla Ugandy i innych krajów Afryki Wschodniej oraz przeznaczył na ich realizację odpowiednie środki z budżetu.

Spotkanie odbędzie się 4.12.2012 r. (wtorek) w godz. 15:00-17:00 w Warszawie, w biurze Instytutu Globalnej Odpowiedzialności przy ul. Noakowskiego 10 lok. 6A (klatka II). Serdecznie zapraszamy!

Uwaga: bezpośrednio przed tym spotkaniem (tj. w godz. 13:00-14:45), w tym samym miejscu odbędzie się otwarte seminarium pt. „Krajowe strategie pomocy rozwojowej - klucz do lepszej pomocy?”. Więcej informacji na stronie igo.org.pl.

Przypominamy: w marcu 2012 r. rząd przyjął Wieloletni Program Współpracy Rozwojowej, który wśród geograficznych obszarów wsparcia wymienia Afrykę Wschodnią. Jednak program wieloletni zawiera niewiele konkretnych postanowień, poza informacją o trzech sektorach priorytetowych. To stanowczo za mało, aby polskie organizacje pozarządowe mogły rozwijać działalność i swój potencjał do pracy w Afryce, a polska pomoc rozwojowa na tym kontynencie była skuteczna, przewidywalna i przejrzysta. Dlatego warto się spotkać, aby przedyskutować konkretną, przykładową propozycję polskiej pomocy w Ugandzie – jednym z krajów Afryki Wschodniej.

W sprawie zgłoszeń na to spotkanie i pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 791639182 lub mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Fundacja im. Stefana BatoregoSpotkanie zorganizowane w ramach projektu Instytutu Globalnej Odpowiedzialności pt. “Opracowanie projektów czterech dokumentów strategicznych polskiej pomocy rozwojowej”, finansowanego przez Fundację im. Stefana Batorego.