Newsflash

Sprawiamy, że rozwój nabiera sensu!

Zamów newsletter!

*

:

:

Seminarium: Krajowe strategie pomocy rozwojowej - klucz do lepszej pomocy?

4.12.2012 r. o godz. 13:00 odbędzie się w Warszawie seminarium pt. „Krajowe strategie pomocy rozwojowej – klucz do lepszej pomocy?”.

Seminarium adresowane jest do przedstawicieli organizacji pozarządowych i innych instytucji, które chcą uczestniczyć kształtowaniu bardziej strategicznego podejścia w polskiej współpracy rozwojowej i pragną większej przewidywalności, skuteczności i przejrzystości w pomocy zagranicznej.

Celem seminarium organizowanego przez Instytut Globalnej Odpowiedzialności jest przedyskutowanie praktycznych aspektów wdrażania kilkuletnich strategii pomocy dla poszczególnych krajów priorytetowych polskiej współpracy rozwojowej.

Strategie takie mogą znacznie poprawić warunki pracy polskich NGOs i innych instytucji realizujących projekty i przyczynić się do większej skuteczności polskiej pomocy. Dlatego warto porozmawiać o tym, jak mogą wyglądać polskie programy pomocy rozwojowej dla poszczególnych krajów. 

Podczas seminarium zostaną przedstawione wybrane strategie przyjęte przez bardziej doświadczonych donatorów zachodnich, a także dwie przykładowe strategie krajowe, które Instytut Globalnej Odpowiedzialności przygotował w ramach swojej pracy badawczej. Seminarium będzie okazją do dyskusji, sformułowania wspólnych wniosków i zawiązania ewentualnej współpracy pomiędzy uczestnikami w sprawie krajowych strategii w polskiej pomocy zagranicznej.

Seminarium odbędzie się 4.12.2012 r. (wtorek) w godz. 13:00-14:45 w Warszawie, w biurze Instytutu Globalnej Odpowiedzialności przy ul. Noakowskiego 10 lok. 6A (klatka II). Serdecznie zapraszamy!

W sprawie zgłoszeń na seminarium i pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 791639182 lub mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Osoby planujące udział w spotkaniu zachęcamy do przeczytania biuletynu Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych z września 2012 r. poświęconego krajowym strategiom pomocy: https://www.pism.pl/files/?id_plik=11321

Uwaga: bezpośrednio po seminarium (tj. o godz. 15:00) w tym samym miejscu odbędzie się spotkanie dotyczące strategii polskiej pomocy rozwojowej dla Ugandy. Więcej informacji na stronie igo.org.pl.

Fundacja im. Stefana BatoregoSeminarium zorganizowane w ramach projektu Instytutu Globalnej Odpowiedzialności pt. “Opracowanie projektów czterech dokumentów strategicznych polskiej pomocy rozwojowej”, finansowanego przez Fundację im. Stefana Batorego.