Newsflash

Sprawiamy, że rozwój nabiera sensu!

Zamów newsletter!

*

:

:

Rolnictwo i handel


Festwial Lasy świata i ich mieszkańcy

Festiwal Lasy świata i ich mieszkańcyW dniach 26-28 czerwca odbędzie się festiwal Festiwal filmowy "Lasy świata i ich mieszkańcy".  Wśród wielu atrakcji na uczestników czeka projekcja filmu "Seeds of Discontent" poświęconego problemowi zawłaszczania ziemi w Mozambiku. Serdecznie zapraszamy!

Więcej…
 
Czas powstrzymać ekspansję biopaliw - list otwarty

Rosnący popyt na biopaliwa (agropaliwa) dla samochodów w Europie zwiększa ryzyko zawłaszczania ziemi i powoduje dalszy wzrost oraz niestabilność cen żywności, pogłębiając ubóstwo i głód. Koszty tej polityki, sięgające 10 mld euro rocznie, ponoszą podatnicy - alarmują sygnatariusze listu otwartego adresowanego do europosłów. Apel organizacji Friends of the Earth o zmianę unijnej polityki dotyczącej biopaliw poparły 112 organizacje z całego świata, w tym Instytut Globalnej Odpowiedzialności, Polska Zielona Sieć, Polska Akcja Humanitarna i Instytut Spraw Obywatelskich.

Więcej…
 
Trwa konkurs na tekst dziennikarski

Instytut Globalnej Odpowiedzialności ogłasza konkurs na materiał dziennikarski podejmujący problematykę produkcji, dystrybucji i konsumpcji żywności oraz wpływu różnych modeli rolnictwa na jakość życia w krajach globalnego Południa.

Więcej…
 
Obywatelska inicjatywa przeciwko GMO

W ciągu zaledwie dziesięciu dni ponad 20 tysięcy osób poparło wspólną inicjatywę grupy obywatelskiej GMO TO NIE TO i Greenpeace Polska na rzecz wprowadzenia całkowitego zakazu upraw roślin genetycznie modyfikowanych w Polsce.

Autorzy petycji dostępnej na stronie GMO NIE PRZEJDZIE domagają się rozporządzeń, które uniemożliwią wprowadzanie do obrotu nasion roślin poddanych modyfikacjom genetycznym, jako uzupełnienia ustawy o nasiennictwie, która czeka na podpis prezydenta. Jak piszą twórcy strony, ich celem jest „zabezpieczenie naszego rolnictwa przed koncernami agrochemicznymi, dla których jedyną motywacją jest zysk”.

Więcej…
 
Globalne poPołudnie

Zapraszamy na ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu Globalne poPołudnie, w środę 12 grudnia 2012r., o godzinie 18:00.

Ananas, kakao, olej palmowy... Jak wyglądają plantacje w krajach globalnego Południa i jaka jest prawdziwa cena egzotycznych produktów?

Więcej…
 
Globalne poPołudnie 28 października

Globalne poPołudnie to propozycja IGO dla wszystkich tych, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o zrównoważonym rozwoju i relacjach krajów globalnej Północy i Południa.

Więcej…
 
Pracuj w IGO!

Instytut Globalnej Odpowiedzialności poszukuje koordynatora/ki kampanii promującej zrównoważone rolnictwo (www.foodwewant.org). Praca na zastępstwo na czas określony.

„Zanim zjesz” to trzyletnia kampania promująca zrównoważone rolnictwo jako narzędzie do walki z głodem w krajach globalnego Południa oraz dające pewność, że konsumowana przez nas żywność została wyprodukowana w sposób możliwie najlepszy dla środowiska naturalnego oraz naszego zdrowia.

Instytut Globalnej Odpowiedzialności poszukuje osoby, która będzie pełnić obowiązki koordynatora/ki projektu w okresie od grudnia 2012 r. do czerwca 2013 roku.

Więcej…
 
Dołącz do nas!

Masz doświadczenie aktorskie lub chcesz je zdobyć? Lubisz rozmawiać z ludźmi? Chcesz się sprawdzić w eventach? A może chcesz przetestować megafon na ulicy? Jeśli tak, to mamy ofertę właśnie dla Ciebie!

Więcej…
 
Człowiek to nie koala, czyli dlaczego Mozambijczycy nie chcą szwedzkich lasów?

Czy pod pretekstem ochrony klimatu i pomocy rozwojowej można ograniczyć prawo do żywności jednym z najbiedniejszych ludzi na świecie? Przykład mozambickiej prowincji Niassa pokazuje, że tak!

Więcej…
 
Globalne poPołudnie 30.08 - Czy zrównoważony rozwój może być sexy?

Kolejne spotkanie w czwartek 30 sierpnia o godzinie 17:30.
Temat przewodni: Czy zrównoważony rozwój może być sexy? Dyskusja na temat wybranych kampanii nt. rolnictwa i zawłaszczania ziemi na świecie

Globalne Popołudnia to propozycja IGO dla wszystkich tych, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o zrównoważonym rozwoju i relacjach krajów globalnej Północy i Południa. Zapraszamy na wspólne oglądanie filmów, prezentacje działań, raportów i stanowisk organizacji z Południa, ciekawych kampanii z Europy i świata, a przede wszystkim do wspólnego zgłębiania tej tematyki oraz dyskusji o działaniach, które można podjąć w Polsce.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL