Newsflash

Sprawiamy, że rozwój nabiera sensu!

Zamów newsletter!

*

:

:

Obywatelska inicjatywa przeciwko GMO

W ciągu zaledwie dziesięciu dni ponad 20 tysięcy osób poparło wspólną inicjatywę grupy obywatelskiej GMO TO NIE TO i Greenpeace Polska na rzecz wprowadzenia całkowitego zakazu upraw roślin genetycznie modyfikowanych w Polsce.

Autorzy petycji dostępnej na stronie https://gmonieprzejdzie.pl/ domagają się rozporządzeń, które uniemożliwią wprowadzanie do obrotu nasion roślin poddanych modyfikacjom genetycznym, jako uzupełnienia ustawy o nasiennictwie, która czeka na podpis prezydenta. Jak piszą twórcy strony, ich celem jest „zabezpieczenie naszego rolnictwa przed koncernami agrochemicznymi, dla których jedyną motywacją jest zysk”.

Już 9 krajów europejskich, w tym Niemcy, Francja, Austria i Węgry, wprowadziło zakaz upraw GMO na swoim terytorium. Siła obywatelskiego sprzeciwu może skłonić również polskie władze do zrewidowania stanowiska i poważnego potraktowania argumentów przeciwników GMO.

Stosowane w rolnictwie przemysłowym rozwiązania biotechnologicze wiążą się z trudnym do oszacowania ryzykiem dla środowiska naturalnego i stanowią zagrożenie dla tradycyjnych upraw.

Obywatelska akcja w pełni wpisuje się w działania IGO na rzecz zrównoważonego rolnictwa. Zachęcamy do podpisania petycji.

Linki

Strona akcji GMO NIE PRZEJDZIE

Inicjatywa obywatelska GMO TO NIE TO na Facebooku