Newsflash

Sprawiamy, że rozwój nabiera sensu!

Zaproszenia
Seminarium "Wolontariat w solidarności międzynarodowej"

 

Instytut Globalnej Odpowiedzialności (IGO) oraz Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” mają przyjemność zaprosić na seminarium:

 

Wolontariat w solidarności międzynarodowej. Co zrobić z wolontariuszem w organizacji rozwojowej? Praktyczne wskazówki dotyczące pracy z wolontariuszami, wymiana doświadczeń, dobre praktyki.

 

Seminarium odbędzie się 03.12.2010r. w Warszawie, w Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, na ul. Bracka 20a.

FIO

Seminarium jest zorganizowane w ramach projektu "Wolontariat w solidarności międzynarodowej". Projekt jest dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Więcej…
 
Globalne poPołudnie

Instytut Globalnej Odpowiedzialności zaprasza na pierwsze spotkanie nowego cyklu niedzielnych spotkań Globalne PoPołudnie pod tytułem PERSPEKTYWY.


Niedziela, 7 listopada 2010, godz. 16:00.  Kępa Cafe ul. Finlandzka 12a – tuż przy Rondzie Waszygtona.

Więcej…
 
Spotkanie filmowe IGO

24 października, Kępa Cafe - spotkanie filmowe IGO!

24 października z okazji Światowego Dnia Informacji nt. Rozwoju, Instytut Globalnej Odpowiedzialności zaprasza

na wyjątkowe spotkanie filmowe.

Będzie to okazja do obejrzenia wspólnie filmu "A letter to Geldof", który skłania do refleksji nad znaczeniem obietnic, rolą gwiazd i wpływem kampanii na życie ludzi, których one dotyczą.

Po filmie zapraszamy do dyskusji przy fair-trade'owej kawie i herbacie na temat rozwoju, kampaniach i Globalnego Południa.

Na deser przedstawimy program i ideę cyklu spotkań GLOBALNE poPOŁUDNIE, który ruszy już w listopadzie.

Więcej…
 
Na dobry początek

Miło nam powitać Was na stronie dotyczącej działań pewnej grupy aktywnych ludzi, którzy myślą i czują, że są na świecie zjawiska, struktury, mechanizmy, które należy zmieniać tak, by świat okazał się bardziej przyjaznym dla większej liczby ludzi.

Przez najbliższe miesiące będziemy organizować w Warszawie różnego rodzaju wydarzenia, które, jak mamy nadzieję, przyczynią się do wzrostu znaczenia tematyki rozwojowej i poczucia globalnej odpowiedzialności w społeczeństwie, a także wśród polskich polityków. W planach m.in cykl spotkań pt. GLOBALNE poPOŁUDNIE,  akcje podczas Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem czy Dnia Informacji nt. Rozwoju, udział w Festiwalu AfryKamera i wiele innych…

Zachęcamy  zatem do śledzenia aktualnych informacji na stronie i serdecznie zapraszamy do udziału w organizowanych przez nas wydarzeniach.

Do zobaczenia!

Zespół IGO

 
Afrykamera 2010 - Wykręć numer!

IGO na Afrykamera 2010Podczas festiwalu Afrykamera 2010 przeprowadziliśmy małe akcje społeczne. 6 i 7 października  zrobiliśmy loterię z nagrodami, kolaż ze zdjęć i stworzyliśmy możliwość nawiązania kontaktu z posłami. Na spotkaniu zamykającym Afrykamerę w Warszawie opowiedzieliśmy , jak wygląda polska współpraca rozwojowa z krajami afrykańskimi i zaprosiliśmy od wspólnego działania.

Więcej…
 


Bookmark and Share