Newsflash

Sprawiamy, że rozwój nabiera sensu!

Zamów newsletter!

*

:

:

Rolnictwo i handel

Rolnictwo i handel

Zdjęcie: 19 stycznia 2008 roku, Prezydent Yoweri Museveni ogląda kozy jedengo z rolników z Gomba, z dzielnicy Nakaseke, w centralnej Ugandzie, który skorzystał z rządowego programu NAADS (National Agricultural Advisory Services). NAADS jest rządowym programem silnie wspieranym przez donorów, w celu uczenia rolników nowoczesnego rolnictwa i zachęcania ich do przekształcania swoich gospodarstw w komercyjne farmy. Prezydent dwukrotnie zawiesił program, ze względu na korupcje. Zdjęcie wykonała Prezydencka Jednostka Prasowa (Presidential Press Unit PPU). 

współpraca z Południem Współpracujemy z partnerami z Południa.

 Komu odbiła palma - czyli o skutkach intensywnych upraw palmy oleistej w Kolumbii i na świecie

Zapraszamy na spotkanie w czwartek, 2. sierpnia o 17:00.

Globalne Popołudnia to propozycja IGO dla wszystkich tych, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o zrównoważonym rozwoju i relacjach krajów globalnej Północy i Południa. Zapraszamy na wspólne oglądanie filmów, prezentacje działań, raportów i stanowisk organizacji z Południa, ciekawych kampanii z Europy i świata, a przede wszystkim do wspólnego zgłębiania tej tematyki oraz dyskusji o działaniach, które można podjąć w Polsce.

 

Więcej…
 
Wolontariat Polska Pomoc 2010 w Ugandzie

Od września do grudnia 2010 r. wolontariuszka IGO pracowała w biurze SEATINI, ugandyjskiej organizacji eksperckiej w Kampali. Przedsięwzięcie to było rozwinięciem współpracy pomiędzy dwoma organizacjami trwającej od 2009 r. Projekt wolontariatu w 2010 roku zrealizowaliśmy przy wsparciu finansowym Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach programu Wolontariat Polska Pomoc 2010.

Więcej…
 
Nawiązaliśmy partnerstwa z organizacjami w Afryce Wchodniej

W 2009 roku Instytut Globalnej Odpowiedzialności działał na terenie Kenii, Tanzanii i Ugandy. Celem wyjazdu dwóch wolontariuszy (Agnieszka i Kordian Kochanowicz) było zapoczątkowanie partnerstw, budowanie podstaw do wymiany praktyk oraz wzajemnego wspierania się w działalności organizacji.

Więcej…
 
TAI. Współpraca z Tanzanią

TAI - The Access Initiative - to międzynarodowa sieć organizacji zajmujących się dostępem do informacji środowiskowej. Wkrótce więcej informacji.

Więcej…