Ogrodnicy Zmian

Loading Map....

Data/Czas
Date(s) - 24/04/2014
6:00 pm - 7:30 pm

Miejsce
Stacja Muranów

Kategorie


W centrach i na peryferiach, w opustoszałych miasteczkach i zatłoczonych metropoliach, w południowoamerykańskich wioskach i europejskich stolicach — na całym świecie pączkują oddolne inicjatywy na rzecz zdrowej, bezpiecznej i powszechnie dostępnej żywności.
Czy istnieje wspólne tło dla działań grup tak różnych jak drobni rolnicy z krajów globalnego Południa, złaknieni zdrowej żywności zamożni konsumenci z Europy, aktywiści zakładający miejskie ogrody czy kooperatyści organizujący grupowe zakupy produktów spożywczych? Jak najlepiej wykorzystać potencjał oddolnych przedsięwzięć do reagowania na negatywne skutki globalizacji? W jaki sposób działania na lokalnym poletku mogą przyczynić się do zmiany reguł gry na poziomie międzynarodowym? Dlaczego warto angażować się w oddolną działalność społeczną?

Godz. 18.00 – 19.30

Zapraszamy na dyskusję, w której wezmą udział:

Agnieszka Obiedzińska, Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, Państwowy Instytut Badawczy
Łukasz Nowacki, fundacja Transformacja, współautor publikacji „Ogrodnicy Zmian”
Dorota Moran, koordynatorka projektu „Zanim Zjesz”, Instytut Globalnej Odpowiedzialności

Moderacja: Julia Olszewska

W trakcie spotkania dostępne będą najnowsze publikacje Instytutu Globalnej Odpowiedzialności:

Ogrodnicy Zmian.
Zbiór doświadczeń producentów i konsumentów, którzy zdecydowali się podjąć różne inicjatywy na rzecz bardziej sprawiedliwego, lokalnego systemu żywnościowego. Inspiracja dla wszystkich, którzy szukają własnego
pomysłu w tym temacie.
Rolnictwo Wspierane przez Społeczność.
Praktyczny przewodnik opisujący partnerski model współpracy między właścicielami drobnych gospodarstw a konsumentami oraz praktyczne, krok po kroku , wskazówki jak założyć lokalną grupę funkcjonującą zgodnie z jego założeniami. Dla wszystkich zainteresowanych modelem RWS oraz zainteresowanych założeniem własnej grupy.

Rolnictwo rodzinne we Wschodniej Afryce.
Raport z badań przeprowadzonych w Afryce Wschodniej w ramach kampanii Food We Want skupiających się na dobrych praktykach rolniczych producentów rodzinnych. Dla wszystkich zainteresowanych długofalowym wspieraniem rolnictwa zrównoważonego w krajach globalnego Południa.

godz. 20.00 – 21.00
Zapraszamy na udział w webinarze „Rolnictwo Wspierane przez Społczność”. Webinar będzie nadawany na żywo w Stacji Muranów po dyskusji „Ogrodnicy Zmian”. Organizatorzy webinaru: Fundacja Cohabitat i Piotr Trzaskowski
Więcej informacji: https://rws.evenea.pl/