Gra o sprawiedliwej elektronice

Już wkrótce dostępna będzie gra negocjacyjna “Sprawiedliwa Elektronika”. Instytut Globalnej Odpowiedzialności wspólnie z Instytutem Wydawniczym „Książka
i Prasa” i “Le Monde Diplomatique edycja polska” zachęca do zainteresowania się grą edukacyjną, dotyczącą tematu sprawiedliwej elektroniki i zrównoważonego rozwoju.

Make ICT FairGra ta nie tylko przybliża problemy związane z produkcją i konsumpcją sprzętów elektronicznych takich jak smartfony i laptopy, ale również pozwala przedyskutować z innymi uczestnikami najlepsze rozwiązania opisywanych problemów. Dzięki niej, w ciekawy i angażujący sposób można dowiedzieć się, jak wiele łączy nas, w Polsce, z ludźmi w wielu innych krajach świata i co można robić, aby te globalne powiązania nie były nośnikiem nierówności i krzywdy.

Obecnie dysponujemy wersją testową, która zebrała bardzo pozytywne oceny i gromadzimy uwagi, które pozwolą nam na udoskonalenie gry przed jej ostatecznym wydaniem.

Niedługo będzie można zapoznać się z filmem promującym i przybliżającym główne założenia gry.

Docelowo gra (wraz z merytorycznym komentarzem) będzie dostępna dla zainteresowanych w wersji pudełkowej lub w postaci plików do pobrania na stronach „Le Monde Diplomatique edycja polska” oraz Instytutu Globalnej Odpowiedzialności.

Zachęcamy do śledzenia pojawiających się informacji.

Tym, którzy już nie mogą doczekać się premiery, polecamy film pt. Tajemnica twojego smartfona – dostępny na Youtube. Obejrzyjcie i polecajcie go innym!

Śledźcie taż nasze informacje dotyczące sprawiedliwej elektroniki na Twitterze: https://twitter.com/makeictfair_pl

Przeczytaj artykuły o podobnej tematyce:

, ,