IGO jedzie na SlotArt Festiwal

 

SlotArt Festiwal odbywa się w Lubiążu, koło Wrocławia w dniach 7-11.07.2015

Slot Art Festival to jeden z największych festiwali kultury alternatywnej w Polsce, to pięć dni wypełnionych dziesiątkami warsztatów, koncertów, imprez, projekcji filmowych i wykładów. To również coś daleko więcej – pięć dni wyjętych spod ogólnych praw wyścigu szczurów, walki i pośpiechu. Dlatego IGO musi tam być.

Chcemy pogadać o ważnych dla nas i, w naszej opinii, dla świata rzeczach. Chcemy dyskutować z Wami, chcemy przedstawić , podzielić się z Wami rzeczami, które nam się podobają i które naszym zdaniem, trzeba jak najszybciej zmienić. Tym razem zaczepiamy się głównie na 2 tematach: żywność i podatki.

Na naszym stoisku będziecie mogli zagrać w grę planszową “Zanim zjesz”, która znakomicie ilustruje relacje pomiędzy ziemią, handlem, żywnością i klimatem. Będziecie mogli poczytać publikacje na temat prawa do żywności oraz porozmawiać z osobami, które siedzą w tych tematach już od długiego czasu.

slot

Do tematu sprawiedliwości podatkowej spróbujemy zachęcić was poprzez akcję “Kolejny dzień w raju…. podatkowym”. Będzie można zrobić sobie zdjęcie na tle raju podatkowego i jednocześnie wyrazić swój sprzeciw wobec unikania podatków przez niektórych możnych tego świata, by ostatecznie podzielić się tym zdjęciem na naszym i swoim fb.

Dodatkowo w piątek, w godzinach 11:00-13:-00 w Cafe Wirydarz organizujemy interaktywny warsztat nt. podatków. Nie musisz być ekonomistą/ką, żeby się znać na podatkach. Każdy z nas je płaci, ale nie każdy uczciwie. Dlaczego tak się dzieje? Ile sklepów ma Walmart w Luksemburgu? Za co płaca moje podatki? Co to są ceny transferowe?Po co Polska ma dawać 1,42 mld pomocy rozwojowej, skoro kraje rozwijające się “zwracają” 2 razy więcej niż dostają? Jak uzdrowić chory system podatkowy? Odpowiedzi na te i inne pytania na naszym warsztacie ze sprawiedliwości podatkowej. Zapraszamy. Dołącz do nas!

I w piątek również IGO weźmie udział w panelu dyskusyjnym #3 pt. „Od większej aktywności do dawania mądrości. Chciałem dobrze, a wyszło jak…?” Piątek, godz. 18:00-19:30, Cafe Wirydarz (miejsce 47)

Porozmawiamy o dawaniu, bo to do niego sprowadza się pomaganie. Będziemy chcieli je stuningować i podnieść poprzeczkę wyżej. Postaramy się znaleźć odpowiedź na pytanie: „Co to znaczy pomagać mądrze”? Zamiast definicji, procedur czy instrukcji, poszukamy raczej założeń, kierunków i strategii.

Udział w dyskusji wezmą: Dorota Gniado (Stowarzyszenie WIOSNA), dr Tomasz Kwarciński (filozof, ekonomista; Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie), Magdalena Lipiak (psycholog, psychoterapeuta), Grzegorz Wiktorowski (antropolog kultury, teolog; Ewangelikalna Wyższa Szkoła Teologiczna), Daria
Żebrowska-Fresenbet (Fundacja Instytut Globalnej Odpowiedzialności (IGO)). Panel poprowadzi Maria Lipiak.

Zapraszamy!

Przeczytaj artykuły o podobnej tematyce:

, , , , ,