Newsflash

Sprawiamy, że rozwój nabiera sensu!

Zamów newsletter!

*

:

:

Nasz zespół jest niewielki, ale posiada duży potencjał, który nieustannie rozwijamy, dlatego cieszy nas zainteresowanie osób indywidualnych współpracą z nami. Zobacz prezentację, jak możesz włączyć się w nasze działania! Zapraszamy!

Aby obejrzeć prezentację kliknij na slajd powyżej. Zapraszamy!

 
Poszukujemy osób do współorganizowania wydarzeń publicznych

Poszukujemy osób do współorganizowania wydarzeń publicznych, takich jak happeningi, warsztaty, spotkania z gośćmi z krajów globalnego Południa, dotyczących zrównoważonego rolnictwa, świadomej konsumpcji, zagwarantowania prawa do żywności, dostępu do zasobów  naturalnych.

 

Więcej…
 
Spotkanie informacyjne dla osób zainteresowanych pracą honorową

Instytut Globalnej Odpowiedzialności zaprasza serdecznie osoby zainteresowane pracą honorową i działalnością społeczną w dziedzinie współpracy rozwojowej i edukacji globalnej na spotkanie informacyjne organizowane w czwartek 18 sierpnia o 17:30.

Więcej…
 
Dołącz do nas!

 

 

Napisz mail: wolontariat(małpa)igo.org.pl

Pragniemy zaproponować Wam możliwość aktywnego włączenia się w działania IGO i realizację własnych pomysłów w ramach działań lokalnych w Warszawie na rzecz krajów Południa (głównie Afryki). Mogą to być np. happeningi uliczne, otwarte spotkania dyskusyjne, projekcje filmów.

Oprócz tego, zależnie od Twojego doświadczenia, możliwości zaangażowania się i zainteresowań, mamy Wam do zaoferowania szeroki wybór ambitnych indywidualnych programów wolontarystycznych.

Niektóre przykładowe zadania to:

 • współorganizowanie imprez, projekcji filmów, itp.
 • pisanie i redagowanie artykułów, korekta, pisanie bloga
 • obsługa administracyjna i finansowa, prowadzenie biura
 • fotografowanie, kręcenie filmu
 • współpraca z naszymi partnerami z Afryki
 • wspieranie działań edukacyjnych
 • wpływanie na polityków, żeby się wywiązywali z obietnic
 • pozyskiwanie funduszy, pisanie projektów
 • administrowanie siecią, stworzenie strony internetowej
 • koordynacja sieci społecznościowych (m.in. Facebook, Twitter, Kiva.org)
 • [...........................] tu jest miejsce na Twoją inicjatywę!

Co oferujemy?

 • możliwość uczestnictwa w działaniach IGO
 • indywidualne programy oraz konsultacje
 • szansę na realizowanie Twoich pomysłów
 • szkolenia i warsztaty prowadzone przez naszych ekspertów
 • dobrą zabawę, możliwość spędzenia aktywnie czasu i poznania ciekawych ludzi!

Czego oczekujemy?

 • entuzjazmu i zaangażowania w nasze działania
 • gotowości do rozwoju, uczenia się nowych rzeczy
 • możliwości poświecenia przynajmniej 5 godzin tygodniowo
 • chęci pogłębienia swojej wiedzy na temat międzynarodowej współpracy na rzecz rozwoju i sprawiedliwości globalnej

Chcesz włączyć się w inny sposób?

 • zaprenumeruj nasz biuletyn elektroniczny

Pomóż finansowo

 • jednorazowa wpłata
 • sfinansuj wydanie naszej kolejnej publikacji

Bądź globalnym obywatelem

 • etyczna konsumpcja
 • zapytaj swoich przedstawicieli w parlamencie
 • zapytaj media
 • przyjdź na nasze imprezy
 • zdobywaj wiedzę (czytaj nasze publikacje)
 
Wyniki konkursu ofert na druk i grafikę

Wyniki konkursu ofert: zapytanie nr 2/2011 (dotyczy zamówienia opracowania grafiki i składu publikacji)

W odpowiedzi na zapytanie ofertowe nr 2/2011 do Instytutu Globalnej Odpowiedzi wpłynęło sześć ofert. Za wszystkie przesłane oferty uprzejmie dziękujemy.

Za najkorzystniejszą ofertę Zamawiający uznał ofertę O17, Jerzy W. Wołodźko, ul. Okopowa17/11, 80-819 Gdańsk, NIP: 5830209105.

O wyborze najkorzystniejszej oferty zadecydowała w szczególności konkurencyjna cena, gotowość do priorytetowej realizacji zamówienia oraz dotychczasowe doświadczenie oferenta.

Zamawiający uzgodni z Oferentem szczegóły zamówienia i warunki zawarcia umowy.

Dodatkowe informacje dostępne u Barbary Lech pod numerem telefonu 791 639 181 oraz adresem email: barbara.lech(małpa)igo.org.pl.

Wyniki konkursu ofert: zapytanie nr 1/2011 (dotyczy zamówienia druku)

W odpowiedzi na zapytanie ofertowe nr 1/2011 do Instytutu Globalnej Odpowiedzi wpłynęło pięć ofert. Za wszystkie przesłane oferty uprzejmie dziękujemy.

Za najkorzystniejszą ofertę Zamawiający uznał ofertę PPHU Drukpol sp.j., ul. Kochanowskiego 27, 42-600 Tarnowskie Góry, NIP: 6450005874.

O wyborze najkorzystniejszej oferty zadecydowała w szczególności konkurencyjna cena, gotowość do realizacji pierwszej części zamówienia do 25 sierpnia 2011 oraz wcześniejsze doświadczenie we współpracy.

Zamawiający uzgodni z Oferentem szczegóły zamówienia i warunki zawarcia umowy.

Dodatkowe informacje dostępne u Barbary Lech pod numerem telefonu 791 639 181 oraz adresem email: barbara.lech(małpa)igo.org.pl.

Opóźnienie wyników konkursu ofert: zapytanie nr 2/2011 (dotyczy zamówienia opracowania grafiki i składu publikacji)

W odpowiedzi na zapytanie ofertowe nr 2/2011 do Instytutu Globalnej Odpowiedzi wpłynęło sześć ofert. Za wszystkie przesłane oferty uprzejmie dziękujemy.

W związku z koniecznością uzyskania dodatkowych informacji, musimy przełożyć termin ogłoszenia wyników konkursu na poniedziałek 08.08.2011.

Najmocniej przepraszamy za opóźnienie.

Dodatkowe informacje dostępne u Barbary Lech pod numerem telefonu 791 639 181 oraz adresem email: barbara.lech(małpa)igo.org.pl.

 
Oferta współpracy: drukarnie i graficy

W związku z zaplanowaną dużą ilością wydawnictw, Instytut Globalnej Odpowiedzialności poszukuje obecnie drukarni oraz studia graficznego, z którymi moglibyśmy nawiązać stałą współpracę w okresie 2011-2012r.

Prosimy o przesłanie ofert na usługi graficzne (przygotowanie projektu graficznego, skład i łamanie tekstów) oraz drukarskie (wydruk ulotek, plakatów, broszur i publikacji) na adres barbara.lech(małpa)igo.org.pl najpóźniej do dnia 02.08.2011r.

Oferty przesłane po terminie nie będą rozpatrywane.

Więcej informacji:

 

 
Podziękowania dla Urzędu Dzielnicy Śródmieście

W imieniu Instytutu Globalnej Odpowiedzialności (IGO) składamy podziękowania dla Urzędu Dzielnicy Śródmieście za patronat i nieodpłatne udostępnienie sal na otwarte spotkania IGO na temat działalności społecznej, pracy honorowej w organizacjach pozarządowych.

 

Głównym celem cyklu spotkań jest promowanie społecznego zaangażowania mieszkańców Warszawy w działania organizacji pozarządowych, w szczególności w organizacjach działających w obszarze międzynarodowej pomocy rozwojowej, współpracy zagranicznej.

Spotkania organizowane w siedzibie Urzędu Dzielnicy Śródmieście były poświęcone między innymi problemowi klęski głodu w Afryce Wschodniej, a także sposobami działania obywateli w społecznościach lokalnych Warszawy. W spotkaniach wzięli udział młodzi mieszkańcy Warszawy, zainteresowani problemami globalnymi i działalnością społeczną.

Podziękowania zamieściliśmy także na portalu ngo.pl.

 
Polecamy Academia de la Lengua

alt Instytut Globalnej Odpowiedzialności dziękuje Academii de la Lengua za wsparcie i udostępnienie sal. Polecamy Academia de la Lengua wszystkim zainteresowanym podnoszeniem kompetencji w zakresie języków obcych. Więcej na: https://www.academiadelalengua.pl/

 

Instytut Globalnej Odpowiedzialności dziękuje ponownie Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) za nieodpłatne użyczenie lokalu i sprzętu podczas warsztatów i szkolenia IGO dla wolontariuszy we wrześniu 2010 r.

Instytut Globalnej Odpowiedzialności dziękuje Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) za nieodpłatne użyczenie lokalu i sprzętu podczas szkolenia IGO dla NGOs o pt. "Rzetelne informowanie o krajach Południa" - czerwiec 2008 r.

Instytut Globalnej Odpowiedzialności dziękuje PSF Centrum Kobiet za bezpłatne użyczenie lokalu podczas szkolenia pt. "Polskie organizacje rozwojowe a odpowiedzialne zarządzanie" - kwiecień 2008 r.

Instytut Globalnej Odpowiedzialności gorąco dziękuje Ośrodkowi Puenta za bezpłatne użyczenie lokalu podczas szkolenia pt. "Edukacja rozwojowa - solidne podstawy" - maj 2007 r.