Nowa publikacja dla nauczycielek i nauczycieli ze szkół podstawowych

 

Edukacja globalna

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom nauczycielek i nauczycieli, których od lat staramy się wspierać w prowadzeniu edukacji globalnej IGO przygotowało publikację “Zrozumieć świat to podstawa”. Stanowi ona analizę obowiązującej od tego roku szkolnego podstawy programowej dla szkół podstawowych pod kątem wątków edukacji globalnej.

Broszura podzielona jest na rozdziały odpowiadające etapom edukacyjnym – osobno edukacja wczesnoszkolna i klasy IV-VIII, a każdy z nich na podrozdziały odpowiadające poszczególnym przedmiotom. Mamy nadzieję, że dzięki temu każda nauczycielka i każdy nauczyciel łatwo znajdą interesujące ich części.

Każdy podrozdział zawiera krótki komentarz do podstawy danego przedmiotu, wraz z punktami podstawy programowej, które (wg. autorek) można wypełnić aktywnościami edukacji globalnej. Większość podrozdziałów zawiera również wybrane, polecane scenariusze zajęć z różnych istniejących publikacji organizacji pozarządowych.

Mamy nadzieję, że będzie to przydatne narzędzie i wsparcie dla wszystkich, którzy chcą prowadzić edukację globalną w szkołach.

Publikację “Zrozumieć świat podstawa” można zamówić w wersji drukowanej wypełniając krótki formularz internetowy. Jest również dostępna w  wersji elektronicznej.

Wszystkie pytania, wątpliwości prosimy kierować do :[email protected]

Zachęcamy także do zapoznania się ze scenariuszami dla szkół podstawowych zgodnymi z nową podstawą programową.

 

logo_polskapomoc_300x243Publikacja powstała w ramach projektu “Edukacja globalna po reformie, czyli jak włączać edukację globalną do nowej podstawy programowej dla szkół podstawowych”. Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.” Publikacja wyraża wyłącznie poglądy autorek i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

 

Publikacja jest dostępna na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska (CC BY 3.0). Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Instytutu Globalnej Odpowiedzialności. Utwór powstał w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej realizowanej za pośrednictwem MSZ RP w roku 2017. Zezwala się na dowolne wykorzystanie utworu, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji, o posiadaczach praw oraz o programie polskiej współpracy rozwojowej. Treść licencji jest dostępna na stronie https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/pl.

 

 

 

 

Przeczytaj artykuły o podobnej tematyce:

, ,