O pracy ludzi na świecie w przedszkolu

Z przyjemnością prezentujemy nasze nowe materiały dla przedszkolaków. To zestaw 10 historii opisujących dzień pracy drobnych wytwórców lub producentów żywności z różnych krajów świata – zarówno z globalnej Północy jak i globalnego Południa.

Historie napisane w pierwszej osobie stwarzają wrażenie spotkania z ciekawą osobą i pozwalają dzieciom zidentyfikować się z bohaterami historii a duże, kolorowe zdjęcia budzą ciekawość.

Historie są dobrym punktem wyjścia do rozmowy z dziećmi o rzeczach wytwarzanych ręcznie versus produkowanych masowo, wartości pracy czy zanikających tradycjach i zawodach.

Materiały można bezpłatnie pobrać tutaj:

Zestaw 10 historii ( format .zip)

lub pojedynczo:

Historia Wasswy Issa wytwórcy lamp z Ugandy

Historia Dominika producenta miodu z Cypru

 Historia Josepha Mutebi, producenta imbiru z Ugandy

Historia Marii, twórczyni tradycyjnych lalek- martenic z Bułgarii

Historia wytwórców lodów z Wielkiej Brytanii

Historia Niedialka, hodowcy róż z Bułgarii

Historia Jany, mistrzyni cukiernictwa z Bułgarii

Historia Alistaira, rzeźbiarza z Wielkiej Brytanii

Historia właścicieli gospodarstwa Growing Well z Wielkiej Brytanii

Historia Walentina, hodowcy zwierząt z Bułgarii

Materiały zostały wydane w ramach projektów „Zrozum świat przedszkola ” współfinansowanego ze środków Komisji Europejskiej oraz „Bliżej świata” współfinansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2014r.

Materiały są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Instytutu Globalnej Odpowiedzialności i partnerów. Zezwala się na dowolne wykorzystanie utworu, pod warunkiem zachowania ww. informacji o stosowanej licencji, o posiadaczach praw oraz o programie polskiej współpracy rozwojowej.

 

logoppblanc (1)

Przeczytaj artykuły o podobnej tematyce: