Przejazd rowerowy na rzecz sprawiedliwości podatkowej

20150624_18044624 czerwca ulicami Warszawy przejechał przejazd rowerowy na rzecz sprawiedliwości podatkowej. Organizując przejazd z przypiętymi do rowerów hasłami o podatkach, chcieliśmy podkreślić rolę jaką sprawiedliwość podatkowa odgrywa w finansowaniu usług publicznych i w finansowaniu rozwoju w krajach globalnego Południa. Na trasie przejazdu znalazły się trzy miejsca istotne ze względu na swój wpływ na kwestie podatkowe w Polsce i na świecie. Odwiedziliśmy Ministerstwo Finansów, Kancelarię Prezesa Rady Ministrów oraz siedzibę PwC (PricewaterhouseCoopers), firmy konsultingowej znanej z doradzania korporacjom w kwestii tzw. optymalizacji podatkowej.

Kilka godzin wcześniej tego samego dnia reprezentanci IGO spotkali się z ambasadorem Luksemburga w celu przekazania i omówienia listu domagającego się sprawiedliwości dla sygnalistów afery LuxLeaks oraz zajęcia progresywnego stanowiska w kwestii finansowania nowych celów rozwoju na konferencji w Addis Abebie 13-16 lipca.

Wydarzenie było częścią Globalnego Tygodnia Akcji na rzecz Sprawiedliwości Podatkowej.

Więcej informacji o bieżących wydarzeniach w dziedzinie Sprawiedliwości Podatkowej można znaleźć na Twitterze pod hashtagiem #taxjustice

Przeczytaj artykuły o podobnej tematyce:

,