Scenariusze edukacyjne do komiksu #kryzysżywnościowy

scenariusz

Komiks #kryzysżywnościowy jest graficzną opowieścią o wybuchającym w niedalekiej przyszłości kryzysie żywnościowym. Trzymająca w napięciu fabuła porusza takie zagadnienia jak zawłaszczanie ziemi, spekulacje na rynkach żywności i rosnące ceny jedzenia, nierówności globalne i zmiany klimatu.

Komiksowi towarzyszą dwa 45 minutowe scenariusze lekcyjne dla klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych autorstwa Marty Gontarskiej, specjalistki ds. edukacji globalnej w IGO, dlatego do korzystania z komiksu zachęcamy wszystkie szkoły ponadpodstawowe.

1. Scenariusz_KRYZYS I BEZPIECZEŃSTWO ŻYWNOŚCIOWE – w poszukiwaniu przyczyn i skutków

2. Scenariusz_ŻYWNOŚĆ – w poszukiwaniu zrównoważonych rozwiązań

Publikacja #kryzysżywnościowy w wersji online dostępna tutaj: komiks_kryzyszywnosciowy Ilustrowana opowieść o bezpieczeństwie żywnościowym

Drukowaną wersję komiksu można zamówić pod adresem: [email protected]

 

Projekt jesPolska Pomoct współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

 

eu-195e7c5ePublikacja powstała dzięki wsparciu finansowemu Unii Europejskiej. Projekt „TABLE FOR 9 BILLION: Promoting Europe’s role in growing food and climate justice worldwide” jest finansowany ze środków Unii Europejskiej. Ta publikacja wyraża wyłącznie poglądy autorek i autorów i Unia nie może być pociągnięta do odpowiedzialności za żadne użycie zawartych w niej informacji.

creative_commonsPolskie wydanie publikacji #kryzysżywnościowy jest dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska (CC BY 3.0). Pewne prawa zastrzeżone na   rzecz Instytutu Wydawniczego Książka i Prasa oraz Instytutu Globalnej Odpowiedzialności. Utwór powstał w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej realizowanej za pośrednictwem MSZ RP w roku 2016. Zezwala się na dowolne wykorzystanie utworu, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji, o posiadaczach praw oraz o programie polskiej współpracy rozwojowej. Treść licencji jest dostępna na stronie https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/pl