Sharon Treat, senatorka stanowa z Maine, w Warszawie 19 kwietnia

Sharon Treat jest byłą senatorką stanową Maine, prawniczką i analityczką polityk publicznych. Zajmuje się wpływem międzynarodowych umów handlowych na rolnictwo, środowisko, żywność i zdrowie publiczne.
Sharon TreatPrzez 22 lata zasiadała w parlamencie stanowym Maine, gdzie pełniła m.in. rolę przewodniczącej większości oraz przewodniczącej kilku komisji. Pełniła też rolę ekspertki w temacie ochrony zdrowia oraz środowiska dla amerykańskich negocjatorów umów handlowych. Treat wykładała też prawo ochrony środowiska na kilku uczelniach.
Podczas wizyty w Polsce 19 kwietnia Sharon Treat opowie o wpływie umowy TTIP na rolnictwo, zagrożeniach związanych z systemem inwestor-przeciw-państwu (ISDS)  i współpracą regulacyjną dla polityk publicznych dot. żywności, rolnictwa, środowiska i zdrowia oraz zamówieniach publicznych w świetle TTIP, w tym wątpliwych szansach wejścia europejskich firm do przetargów w poszczególnych stanach USA.

IGO_SharonTreat_debata-banerN

19 kwietnia (wtorek) zapraszamy na debatę z udziałem Sharon Treat do siedziby Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego (Warszawa, NowyŚwiat 49) od godz. 18:30.

W debacie dot. wpływu umów o wolnym handlu na przyszłość polskiego rolnictwa i bezpieczeństwo żywności udział wezmą również:

Prof. Jerzy Wilkin – członek Polskiej Akademii Nauk, wieloletni kierownik Katedry Ekonomii Politycznej na Wydziale Nauk Ekonomicznych UW, kierownik Zakładu Integracji Europejskiej w Instytucie Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN.

Wieslaw Gryn, rolnik z Zamojszczyzny, laureat nagrody WWF na Rolnika Roku regionu nadbałtyckiego w 2014 r., zaangażowany w protest Occupy Chevron w Żurawlowie.

Maria Świetlik – ekspertka IGO.
Spotkanie będzie tłumaczone konsekutywnie.

Przeczytaj artykuły o podobnej tematyce:

, ,