Świat jako 100% – scenariusz gry

swiayyJak poruszać z młodzieżą temat nierówności globalnych? Od czego zacząć?

Gra “Świat jako 100%” może stanowić odpowiedź na te pytania.

Gra przeznaczona jest dla dużych grup (od 12 do 100 osób), dlatego idealnie sprawdza się w warunkach szkolnych. Jest świetną propozycją do poruszania tematyki globalnej podczas Tygodnia Edukacji Globalnej. Pozwala zobaczyć, jak wygląda świat obecnie, dzięki bazowaniu na najświeższych statystykach dotyczących populacji światowej, podziału bogactwa oraz częstotliwości występowania katastrof naturalnych z podziałem na kontynenty. Porusza takie zagadnienia jak głód na świecie oraz migracje.

Gra stanowi wstępną bazę do zgłębiania tematów globalnych. Angażuje wszystkie osoby w klasie, łączy wiedzę z kilku przedmiotów, w tym z geografii, biologii, WOS-u oraz matematyki.

Polecamy!

Scenariusz do gry znajdziesz tutaj: swiat_jako_100_procent

Prezentację do pokazywania w klasie znajdziesz tutaj: statystyki_prezentacja

 

Scenariusz gry powstał w ramach projektu „Zrozumieć świat”. Projekt jesPolska Pomoct współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

 

 

eu-195e7c5ePublikacja powstała dzięki wsparciu finansowemu Unii Europejskiej. Projekt „TABLE FOR 9 BILLION: Promoting Europe’s role in growing food and climate justice worldwide” jest finansowany ze środków Unii Europejskiej. Ta publikacja wyraża wyłącznie poglądy autorek i autorów i Unia nie może być pociągnięta do odpowiedzialności za żadne użycie zawartych w niej informacji.

 

creative_commonsScenariuszy jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska (CC BY 3.0). Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Instytutu Globalnej Odpowiedzialności. Utwór powstał w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej realizowanej za pośrednictwem MSZ RP w roku 2016. Zezwala się na dowolne wykorzystanie utworu, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji, o posiadaczach praw oraz o programie polskiej współpracy rozwojowej. Treść licencji jest dostępna na stronie https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/pl