Szkolenie Ruchu Sprawiedliwości Podatkowej

04 – 07 lutego 2016 r., Białobrzegi koło Warszawy
Szkolenie jest bezpłatne. IGO pokrywa koszty przejazdu, noclegu oraz wyżywienia podczas szkolenia.

 

PHOTO(1)
Unikanie płacenia podatków przez międzynarodowe korporacje jest poważnym globalnym problemem. Na nieodpowiedzialnym, choć zgodnym z prawem zachowaniu korporacji tracimy wszyscy!
Nawet 46 mld złotych rocznie mogą pozbawiać polski budżet korporacje unikające płacenia podatku CIT*, z których sfinansować można byłoby m.in. darmowe żłobki dla wszystkich dzieci do 3-go roku życia oraz 50 tys. nowych mieszkań.
Niesprawiedliwość podatkowa jest też jedną z najważniejszych i najgłośniejszych dziś sprzeczności we współpracy na rzecz rozwoju. Podczas gdy nasze rządy zwiększają środki na pomoc krajom uboższym, te same kraje mogą tracić do 212 mld dolarów rocznie ( według szacunków MFW) w wyniku ucieczki kapitału, spowodowanego głównie przenoszeniem zysków przez korporacje.
Chcemy, żeby więcej osób wiedziało o tym skandalicznym zachowaniu międzynarodowych korporacji!

Chcemy podzielić się z Tobą naszą wiedzą i wspólnie prowadzić kampanię na rzecz sprawiedliwości podatkowej poprzez organizowanie działań publicznych. Przyjdź na nasze szkolenie i dołącz do grupy Bohaterów i Bohaterek Ruchu Sprawiedliwości Podatkowej!
Dla kogo jest szkolenie?
Nie musisz być ekspertem/ekspertką od podatków! Wystarczy, że jesteś osobą wrażliwą społecznie, chcesz systemowych zmian na rzecz bardziej sprawiedliwego świata i wierzysz, że zmiana dokona się dzięki takim ludziom jak TY!
Dzięki szkoleniu:
1.    Staniesz się częścią globalnego ruchu na rzecz sprawiedliwości podatkowej!
2.    Dowiesz się:
•    dlaczego podatki są ważne dla osiągnięcia zrównoważonego rozwoju,
•    jak kraje pozbawiane są wpływów z podatków przez (legalne!) działania międzynarodowych korporacji, tak w Europie, jak i na świecie,
•    czym jest ruch sprawiedliwości podatkowej,
•    jakie są stałe wyzwania w walce o sprawiedliwość podatkową,
•    jakie są proponowane rozwiązania (raportowanie kraj po kraju – CBCR, umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania – DTT i inne),
•    więcej na temat praw człowieka i współpracy rozwojowej
•    więcej o działalności Instytutu Globalnej Odpowiedzialności na rzecz sprawiedliwości podatkowej i możliwościach zaangażowania w działania organizacji.
Nauczysz się:
•    argumentować na rzecz sprawiedliwości podatkowej,
•    planować kampanię na rzecz sprawiedliwości podatkowej.
Doświadczysz:
•    metod aktywnych (m.in. gra symulacyjna),
•    planowania przyszłych wspólnych działań w grupie osób, dla których sprawiedliwość społeczna jest ważna
Po zakończeniu szkolenia zdobędziesz status aktywisty/-tki IGO i będziesz aktywnie uczestniczyć w działaniach promujących idee i cele kampanii.
PROGRAM
Aplikuj!
Osoby chętne do wzięcia udziału w szkoleniu, prosimy o wypełnienie ankiety zgłoszeniowej. Na zgłoszenia czekamy do 27 stycznia.
Szkolenie odbędzie się w ośrodku CKR Promenada na ul. Spacerowej 35 w Białobrzegach koło Warszawy.
Szkolenie jest bezpłatne. IGO pokrywa koszty przejazdu, noclegu oraz wyżywienia podczas szkolenia.
W razie pytań prosimy o kontakt pod adresem mailowym: [email protected]
Zapraszamy!

*Wyliczenia podane na podstawie raportu Komisji Europejskiej z 2015 r.

Projekt wlogo_ue-300x195spółfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Za treści wyrażone w tym materiale odpowiada wyłącznie Instytut Globalnej Odpowiedzialności. Opinie te w żadnym wypadku nie wyrażają oficjalnego stanowiska Unii Europejskiej.

Przeczytaj artykuły o podobnej tematyce: