Warsztaty dla organizacji pozarządowych

fbNGO2

W naszych projektach edukacyjnych przełamujemy stereotypy na temat mieszkanek i mieszkańców krajów Afryki, Azji Centralnej i Południowej oraz Ameryki Południowej, czyli regionów uznawanych za globalne Południe. Zastanawiamy jak wpływają one na postawy dyskryminujące wobec osób pochodzących z tych krajów, a mieszkających w Polsce. Chcemy wspólnie z kadrą nauczycielską, aktywistami i aktywistkami, osobami pracującymi w mediach i w organizacjach pozarządowych stworzyć praktyczne ramy bezpiecznej komunikacji o krajach globalnego Południa bez używania kalek, uproszczeń i stereotypów. W tym celu przygotowaliśmy warsztaty dla tych grup prowadzone włączającymi metodami dydaktycznymi.

W czerwcu 2015 w takich warsztatach wzięły udział osoby zaangażowane w pracę poznańskiej organizacji Jeden Świat – polskiego oddziału międzynarodowej organizacji Service Civil International (SCI). Bardzo dziękujemy uczestniczkom i uczestnikom za udział i wytężoną pracę! 🙂

Warsztaty są częścią projektów: “Konsum und Verantwortung: Jugendliche lernen spielend, die Welt zu verändern” oraz “Mowa o większości świata”.

baner

Projekt “Mowa o większości świata” realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt “Konsum und Verantwortung: Jugendliche lernen spielend, die Welt zu verändern” jest finansowany ze środków Komisji Europejskiej.

Logo UE