Webinaria o ekonomicznej edukacji globalnej i nierównościach

Zapraszamy na webinaria, które odbędą się 17 i 18 grudnia br. Obydwa dotyczą wątków gospodarczych – pierwszy na temat ekonomicznej edukacji globalnej, a drugi o nierównościach ekonomicznych i przeciwdziałaniu im we współczesnym świecie.

Webinarium

 

➡️ Aktualizacja: nagrania z tych webinariów zostały już opublikowane:

 

Webinarium 17 grudnia: Ekonomiczna edukacja globalna

📆 Kiedy: wtorek, 17.12.2019 r. w godz. 20:00-21:30

Prowadzący:

  • Aleksandra Antonowicz-Cyglicka – filozofka po studiach podyplomowych SWPS na kierunku Global Development and Policy Management. Researcherka w CEE Bankwatch Network i Polskiej Zielonej Sieci, zajmująca się łamaniem praw człowieka przez projekty finansowane przez międzynarodowe banki rozwoju w krajach kontynentu afrykańskiego. Projekty, które współprowadzi z partnerami afrykańskimi, skupiają się na wzmacnianiu udziału społecznego w sprawach ważnych dla ludzi i środowiska. W latach 2009-2017 była w Zarządzie Grupy Zagranica, polskiej sieci organizacji zajmujących się edukacją globalną, pomocą humanitarną i rozwojową. Jedna z założycielek Fundacji Artykuł 25 i współtwórczyni programu Spotkanie z Innym, który działa już 5 lat w woj. zachodniopomorskim.
  • Marcin Wojtalik – współtwórca Instytutu Globalnej Odpowiedzialności (IGO), członek zarządu, analityk. Szkoleniowiec oraz autor i współtwórca kilkudziesięciu artykułów i publikacji dotyczących współpracy rozwojowej i edukacji globalnej oraz polskich i międzynarodowych raportów o tej tematyce.

Zarejestruj się!

Rejestracja pod tym linkiem.

 

Webinarium 18 grudnia: Nierówności ekonomiczne i przeciwdziałanie im we współczesnym świecie

📆 Kiedy: środa, 18.12.2019 r. w godz. 09:00-10:30

Prowadząca:

  • Dr Wanda Wyporska – dyrektor wykonawczy brytyjskiej organizacji The Equality Trust działającej na rzecz zmniejszenia nierówności społecznych i ekonomicznych. Wizytujący pracownik naukowy na Uniwersytecie w Yorku, pełni wiele funkcji społecznych, m.in. jako członkini Zarządu Stowarzyszenia Dyrektorów Generalnych Organizacji Wolontariackich (Association of Chief Executives of Voluntary Organisations – ACEVO) i członkini grupy sterującej Sojuszu na rzecz Walki z Nierównościami (Fight Inequality Alliance).

Zarejestruj się!

Rejestracja pod tym linkiem.

 

Przeczytaj artykuły o podobnej tematyce:

, , , , ,