Finansowanie rozwoju – czy nas na to stać i jak to zrobić?

 

IGO inauguruje serię bezpłatnych webinariów z ekonomicznej edukacji globalnej. Pierwsze webinarium o finansowaniu rozwoju odbędzie się w poniedziałek, 24 czerwca 2019 r. w godz. 20:00-21:30

FORMULARZ REJESTRACYJNY

Chcemy, żeby świat było stać na realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju, czyli najważniejszego planu ludzkości: zlikwidować skrajne ubóstwo, głód na świecie, ograniczyć konsekwencje zmian klimatycznych, przeciwdziałać rażącym nierównościom. Aby było to możliwe, trzeba wiedzieć, jak tego dokonać.

Korzystając z doświadczenia eksperckiego Instytutu Globalnej Odpowiedzialności (IGO), przedstawimy:

• jasną strukturę skomplikowanego systemu finansowania rozwoju – dzięki temu zdobędziesz jasność, poczucie orientacji w najważniejszych tematach dotyczących globalnego rozwoju;
• bardziej szczegółowo jeden z kluczowych powodów, dla których część krajów globalnego Południa (w Afryce, Azji i Ameryce Łacińskiej) pozostaje ubogimi, pomimo miliardów przeznaczanych na pomoc rozwojową i wystawnych konferencji na ten temat.

Prowadzący:
• Jan Chudzyński, specjalista ds. merytorycznych IGO, ekonomista rozwoju, działacz na rzecz sprawiedliwości globalnej – ekonomicznej i klimatycznej;
• Marcin Wojtalik, ekspert i współzałożyciel IGO, od kilkunastu lat zajmuje się analizowaniem współpracy rozwojowej, edukacją globalną i kampaniami na rzecz odpowiedzialności globalnej.

Webinarium będzie niezbędnym kompendium wiedzy o finansowaniu rozwoju, przydatnym dla każdej organizacji i instytucji interesującej się współpracą rozwojową, edukacją globalną, a także dla osób prowadzących edukację w tym zakresie.

Zapisz się na webinarium poprzez FORMULARZ REJESTRACYJNY.

Jeśli nie możesz uczestniczyć w tym webinarium, a interesuje Cię tematyka finansowania rozwoju, zapisz się na newsletter IGO, aby nie ominęły Cię zaproszenia na kolejne wydarzenia.

 

Logo Polska PomocProjekt współfinansowany w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa
Spraw Zagranicznych RP. Publikacja wyraża wyłącznie poglądy autora i nie może być
utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

 

Unia EuropejskaProjekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Za treści wyrażone w tym
materiale odpowiada wyłącznie Instytut Globalnej Odpowiedzialności. Opinie
te w żadnym wypadku nie wyrażają oficjalnego stanowiska Unii Europejskiej.

 

Lektura dodatkowa dla zainteresowanych:

 

Przeczytaj artykuły o podobnej tematyce:

, , , ,