Newsflash

Sprawiamy, że rozwój nabiera sensu!

Stanowiska
Stanowisko IGO w sprawie ataku na konwój humanitarny dla Gazy

Instytut Globalnej Odpowiedzialności jest głęboko poruszony atakiem wojsk izraelskich na statek z pomocą humanitarną zmierzający do portu w strefie Gazy. Jesteśmy wstrząśnięci i głęboko oburzeni śmiercią cywilów zaangażowanych w pomoc humanitarną.

Więcej…
 
W obliczu tragedii

Instytut Globalnej Odpowiedzialności solidaryzuje się z rodzinami ofiar sobotniej katastrofy lotniczej. Trudno jest wyrazić, jak wielki jest ból po stracie wielu ludzi oddanych sprawie solidarności międzynarodowej.

Więcej…
 
Opinia ws. EPAs - 2009

Opinia w sprawie projektów stanowisk rządu dotyczących Umów o Partnerstwie Gospodarczym z państwami Afryki, Karaibów i Pacyfiku - odpowiedź Instytutu Globalnej Odpowiedzialności na zapytanie Ministerstwa Spraw Zagranicznych skierowanego do polskich organizacji pozarządowych.

Więcej…
 
Postulaty w sprawie edukacji globalnej

W ramach konsultacji Ministerstwa Edukacji Narodowej Instytut Globalnej Odpowiedzialności przygotował postulaty dotyczące kształtu edukacji globalnej i edukacji rozwojowej w Polsce.

Więcej…
 
Deklaracja z Lublina - na rzecz zrównoważonego rolnictwa

Deklaracja z Lublina - Na rzecz zrównoważonego rolnictwa i żywienia na świecie. Ponad czterdziestu przedstawicieli organizacji wiejskich, stowarzyszeń na rzecz międzynarodowej solidarności, ruchów konsumenckich i organizacji ekologicznych z Kamerunu, Senegalu, Nigru, Brazylii, Ukrainy, Polski, Belgii, Francji i Luksemburga, którzy zebrali się w Lublinie w dniach 8-14 września 2007, przyjęło następującą deklarację końcową.

Więcej…
 
Polak szefem MFW? Szansa by zrobić coś dla krajów Południa

Spekulacje na temat objęcia przez Polaka funkcji dyrektora generalnego Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) są okazją by zastanowić się głębiej nad tym, co Polacy mogą zrobić, aby instytucja ta miała bardziej pozytywny wpływ na losy ludzi w krajach globalnego Południa - apeluje Instytut Globalnej Odpowiedzialności (IGO).

Więcej…
 


Bookmark and Share