Zrozum świat. Podręcznik dla nauczycieli i nauczycielek przedszkolnych

 W imieniu Instytutu Globalnej Odpowiedzialności (IGO) oraz organizacji partnerskich projektu „Zrozum świat – przedszkola. World at Our Doorstep” zapraszamy do korzystania z publikacji edukacyjnej „Zrozum świat. Podręcznik dla nauczycieli i nauczycielek przedszkolnych” wraz z propozycjami zajęć z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Publikacja w wersji elektronicznej jest do pobrania TUTAJ. Można ją również zamawiać w wersji papierowej pisząc do Anny Huminiak z IGO na adres: [email protected].

Publikacja powstała w ramach trzyletniego międzynarodowego projektu edukacyjnego, nastawionego na zgłębianie treści związanych ze zrównoważonym rozwojem, sprawiedliwością społeczną i globalnymi współzależnościami. Projekt „Zrozum świat – przedszkola” to próba odkrywania świata i stojących przez nami wyzwań oraz szukanie możliwych rozwiązań poprzez odkrywanie siebie i swojego najbliższego otoczenia. Proponujemy wykorzystanie w tym celu ćwiczeń i zabaw, które są proste, angażujące, ciekawe i bliskie doświadczeniu przedszolaków. W ramach projektu wspieraliśmy nauczycielki i nauczycieli pracujących w przedszkolach w poznawaniu metody rozważań filozoficznych i jej stosowaniu w edukacji globalnej, tworzeniu sytuacji edukacyjnych, które ułatwiają dzieciom wyrażanie opinii innych, dyskusję w grupie i podejmowanie wspólnych decyzji oraz współdziałanie na rzecz świata.
Scenariusze były testowane w kilkudziesięciu przedszkolach w cztereck krajach: w Polsce, na Cyprze, w Anglii i Bułgarii.

Więcej materiałów dostępnych jest na stronach https://igo.org.pl/tag/dla-przedszkoli/ oraz www.worldfromourdoorstep.com.

logo ue

Przeczytaj artykuły o podobnej tematyce:

, , , ,