Zespół

Pracownice i pracownicy IGO

 

Magda Bodzan

Koordynatorka Projektu „Stół dla 9 miliardów”

magda.bodzan[at]igo.org.pl

Marta Gontarska

Feministka z przekonania, aktywistka z natury. Przez ostatnie kilka lat pisała raporty, analizy i ekspertyzy dotyczące praw kobiet w rozwoju. Podczas spotkań z decydentami zawsze używała żeńskich końcówek. Dobrze czuje się pracy zespołowej i koncepcyjnej.Prowadzi warsztaty dla aktywistek i aktywistów, angażuje się w akcje społeczne.
Uzależniona od słowa pisanego i dobrego jedzenia, najlepiej odpoczywa wśród zieleni.

Członkini Zarządu
marta.gontarska[at]igo.org.pl

Aneta Korpikiewicz

koordynatorka finansów i administracji

aneta.korpikiewicz[at]igo.org.pl

Dorota Moran

Socjolożka z wykształcenia, wieloletnia wolontariuszka. Pracowała w Irlandii w ramach programu terapeutycznego dla bezdomnych alkoholików oraz w szkołach specjalnych w Tanzanii i Ghanie.
Zaangażowana w IGO prawie od samego początku. Prowadzi warsztaty dla uczniów, studentów, nauczycieli i pracowników organizacji pozarządowych.
Współautorka przewodnika po Kodeksie Obrazów i Przesłań, prowadziła szkolenie dla polskich organizacji pozarządowych i studentów dziennikarstwa i mediów z rzetelnej komunikacji nt. spraw globalnych.
Wierzy, że sposób komunikowania ma kluczowe znaczenie dla kształtowania postaw solidarności z mieszkańcami krajów globalnego Południa.
Nie ma wolnego czasu, ma za to dwie córki i kota, zioła na parapecie i wielkie plany w głowie.

Koordynatorka projektów
dorota.moran[at]igo.org.pl

Daria Żebrowska-Fresenbet

Etiopistka, ma za sobą także studia ze stosunków międzynarodowych. Lubi się uczyć, pracować z ludźmi i eksplorować. Uwielbia etiopską kuchnię i kawę.
Entuzjastka nowych technologii i narzędzi informatycznych ułatwiających komunikację i interakcje. Wierzy, że ludzie są z natury dobrzy, trzeba im tylko o tym przypomnieć. Tak znalazła się w IGO w programie rzecznictwa i kampanii.
Koordynatorka projektu „Sprawiedliwość podatkowa”
daria.zebrowska[at]igo.org.pl

Ewa Jakubowska-Lorenz

Z wykształcenia – anglistka. Przez ponad 8 lat była dziennikarką Polskiej Sekcji radia BBC (2 lata w Londynie), gdzie pracowała jako reporterka i prezenterka przy programach informacyjnych i publicystycznych. Później była rzeczniczką prasową w organizacjach ekologicznych – Greenpeace, potem ClientEarth. Ukończyła Szkołę Trenerów Organizacji Pozarządowych; prowadzi szkolenia i wspiera NGO w zakresie współpracy z mediami, PR, wystąpień publicznych, pracy w zespole. Angażuje się w procesy partycypacji publicznej – moderowała spotkania nt. budżetu partycypacyjnego w Warszawie i Łodzi. Pracowała też w dziale Public Affairs ambasady USA, gdzie zajmowała się współpracą z NGO i rekrutacją do programów wymiany.

Interesuje się żywo zagadnieniem postwzrostu (degrowth): podziela przekonanie, że obecny system gospodarki neoliberalnej opartej o paradygmat wzrostu jest nie tylko niesprawiedliwy, ale przede wszystkim skrajnie niezrównoważony i na dłuższą metę nie do utrzymania.

Uwielbia ruch i sport, od kilku lat z zamiłowaniem ćwiczy kontakt improwizację.

Koordynuje projekt ”Stop Mad Mining” dotyczący minerałów konfliktu. W IGO odpowiada za komunikację z mediami.
ewa.jakubowska[at]igo.org.pl

Marcin Wojtalik

Współtwórca IGO, członek zarządu, kierownik programu wsparcia i rozwoju, analityk w programie rzecznictwa IGO. Jest członkiem zarządu Grupy Zagranica, przez 18 lat pracował w Polskiej Akcji
Humanitarnej, działał też jako wolontariusz w Amnesty International. Szkoleniowiec oraz autor i współtwórca kilkudziesięciu artykułów i publikacji dotyczących współpracy rozwojowej i edukacji globalnej oraz polskich i międzynarodowych raportów o tej tematyce.
W 2012 r. powołany przez ministra spraw zagranicznych do Rady Programowej Współpracy Rozwojowej, w której reprezentuje stanowisko organizacji pozarządowych.


Członek Zarządu
marcin.wojtalik[at]igo.org.pl