Zespół

Pracownice i pracownicy IGO

Marcin Wojtalik

MarcinWspółtwórca IGO, członek zarządu, analityk w programie rzecznictwa IGO. Przez dwie kadencje był członkiem zarządu Grupy Zagranica, przez 18 lat pracował w Polskiej Akcji Humanitarnej, działał też jako wolontariusz w Amnesty International. Szkoleniowiec oraz autor i współtwórca kilkudziesięciu artykułów i publikacji dotyczących współpracy rozwojowej i edukacji globalnej oraz polskich i międzynarodowych raportów o tej tematyce. Pomagał w tworzeniu paru organizacji pozarządowych.
W latach 2012-2015 r. był członkiem Rady Programowej Współpracy Rozwojowej przy ministrze spraw zagranicznych, w której reprezentował stanowisko organizacji pozarządowych.


Członek Zarządu. Temat: sprawy ogólne IGO, rzecznictwo.
marcin . wojtalik [at] igo . org . pl

Aneta Korpikiewicz

AnetaOd 2010 roku nierozerwalnie związana ze środowiskiem organizacji pozarządowych. Od tego czasu „silnie” zafascynowana  procesem tworzenia, funkcjonowania i zarządzania III sektorem. Cenni sobie wiedzę zdobywaną głównie w praktyce. Wciąż nowe wyzwania, procesy, zadania, które są wpisane w specyfikę działalności organizacji społecznych motywują ją do działania i utwierdzają w przekonaniu, że ta praca ma sens. Rozwija zawodowo oraz daje poczucie satysfakcji i zadowolenia.
Aneta w IGO odpowiedzialna jest za sprawne funkcjonowanie IGO w zakresie koordynacji zadań administracyjnych i finansowych. Poza życiem zawodowym intensywnie poszukuje inspiracji w literaturze, muzyce, sztuce oraz przyrodzie. Swoje przemyślenia przenosi na papier i „chowa” do szuflady. Uwielbia słońce i czekoladę.

Koordynatorka finansów i administracji
aneta . korpikiewicz [at] igo . org . pl

 

Aleksandra Wardak

Aleksandra Niedźwiedzka-WardakWieloletnia pracownica uczelni wyższej (na stanowisku nauczyciela akademickiego, później sekretarz organizacyjnej). Poza Instytutem Globalnej Odpowiedzialności, najmocniej utożsamia się z Katedrą UNESCO im. Janusza Korczaka Interdyscyplinarnych Studiów nad Rozwojem i Dobrostanem Dziecka. Posiada doświadczenie nauczycielskie (nauczycielka etyki), instruktorskie (nauczycielka pracowni wokalnej, psychopedagog kreatywności) i trenerskie (m. in. szkolenia z zakresu psychopedagogiki kreatywności czy edukacji globalnej dla nauczycieli). Opracowała i zorganizowała szereg projektów m.in. związanych z tematyką edukacji globalnej i e-integracji seniorów (w tym konferencji, seminariów, warsztatów).

W IGO odpowiada za organizowanie sprawnej i satysfakcjonującej pracy zespołu.

Od dłuższego czasu zainteresowana tematyką organizacji uczącej się (w tym zarządzaniem wiedzą i talentami) oraz budowaniem kreatywnych zespołów interdyscyplinarnych (w tym w kontekście międzynarodowym).

Jest członkinią Stowarzyszenia PRO Humanum oraz inicjatorką oraz aktywistką lokalnej grupy inicjatywnej.

Zgodnie z elficką zasadą we wszystko, co robi, wkłada myśl o tym, co miłe jej sercu. Gdyby mogła być ptakiem byłaby Feniksem.

Liderka ds. operacyjnych, Temat: sprawy ogólne IGO, zarządzanie pracą zespołu
aleksandra . wardak [at] igo . org . pl