Zespół

Pracownice i pracownicy IGO

 

Marta Gontarska

Członkini zarządu IGO, zajmuje się krytyczną edukacją globalną i współpracą rozwojową.
W IGO trzy lata poświęciła na współpracę z uczelniami wyższymi włączając wątki globalne do edukacji przyszłych nauczycielek i nauczycieli. Jest autorką raportów, analiz i materiałów edukacyjnych z zakresu współpracy rozwojowej oraz edukacji globalnej, w tym współredaktorką pierwszej, polskiej monografii naukowej o krytycznej edukacji globalnej “Edukacja globalna. Polskie konteksty i inspiracje”. Ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów i szkoleń. Posiada certyfikat brytyjskiej organizacji SAPERE z metody dociekań filozoficznych dla dzieci i młodzieży (ang. Philosophy for Children – P4C). Współpracuje również z wieloma organizacjami (m.in. Fundacja Edukacja dla Demokracji, Kupuj Odpowiedzialnie). Członkini zarządu Grupy Zagranica oraz Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej.
Jest realistką, więc żąda niemożliwego. Koi nerwy ćwicząc jogę.
Jest uzależniona od słowa pisanego i dobrego jedzenia, a najlepiej odpoczywa wśród zieleni.

Członkini Zarządu, trenerka. Temat: sprawy ogólne IGO, edukacja globalna
marta . gontarska [at] igo . org . pl

 

Aneta Korpikiewicz

AnetaOd 2010 roku nierozerwalnie związana ze środowiskiem organizacji pozarządowych. Od tego czasu „silnie” zafascynowana  procesem tworzenia, funkcjonowania i zarządzania III sektorem. Cenni sobie wiedzę zdobywaną głównie w praktyce. Wciąż nowe wyzwania, procesy, zadania, które są wpisane w specyfikę działalności organizacji społecznych motywują ją do działania i utwierdzają w przekonaniu, że ta praca ma sens. Rozwija zawodowo oraz daje poczucie satysfakcji i zadowolenia.
Aneta w IGO odpowiedzialna jest za sprawne funkcjonowanie IGO w zakresie koordynacji zadań administracyjnych i finansowych. Poza życiem zawodowym intensywnie poszukuje inspiracji w literaturze, muzyce, sztuce oraz przyrodzie. Swoje przemyślenia przenosi na papier i „chowa” do szuflady. Uwielbia słońce i czekoladę.

Koordynatorka finansów i administracji
aneta . korpikiewicz [at] igo . org . pl

 

Aleksandra Wardak

Aleksandra Niedźwiedzka-WardakWieloletnia pracownica uczelni wyższej (na stanowisku nauczyciela akademickiego, później sekretarz organizacyjnej). Poza Instytutem Globalnej Odpowiedzialności, najmocniej utożsamia się z Katedrą UNESCO im. Janusza Korczaka Interdyscyplinarnych Studiów nad Rozwojem i Dobrostanem Dziecka. Posiada doświadczenie nauczycielskie (nauczycielka etyki), instruktorskie (nauczycielka pracowni wokalnej, psychopedagog kreatywności) i trenerskie (m. in. szkolenia z zakresu psychopedagogiki kreatywności czy edukacji globalnej dla nauczycieli). Opracowała i zorganizowała szereg projektów m.in. związanych z tematyką edukacji globalnej i e-integracji seniorów (w tym konferencji, seminariów, warsztatów).

W IGO odpowiada za organizowanie sprawnej i satysfakcjonującej pracy zespołu.

Od dłuższego czasu zainteresowana tematyką organizacji uczącej się (w tym zarządzaniem wiedzą i talentami) oraz budowaniem kreatywnych zespołów interdyscyplinarnych (w tym w kontekście międzynarodowym).

Jest członkinią Stowarzyszenia PRO Humanum oraz inicjatorką oraz aktywistką lokalnej grupy inicjatywnej.

Zgodnie z elficką zasadą we wszystko, co robi, wkłada myśl o tym, co miłe jej sercu. Gdyby mogła być ptakiem byłaby Feniksem.

Liderka ds. operacyjnych, Temat: sprawy ogólne IGO, zarządzanie pracą zespołu
aleksandra . wardak [at] igo . org . pl

 

Marcin Wojtalik

MarcinWspółtwórca IGO, członek zarządu, analityk w programie rzecznictwa IGO. Przez dwie kadencje był członkiem zarządu Grupy Zagranica, przez 18 lat pracował w Polskiej Akcji Humanitarnej, działał też jako wolontariusz w Amnesty International. Szkoleniowiec oraz autor i współtwórca kilkudziesięciu artykułów i publikacji dotyczących współpracy rozwojowej i edukacji globalnej oraz polskich i międzynarodowych raportów o tej tematyce. Pomagał w tworzeniu paru organizacji pozarządowych.
W latach 2012-2015 r. był członkiem Rady Programowej Współpracy Rozwojowej przy ministrze spraw zagranicznych, w której reprezentował stanowisko organizacji pozarządowych.


Członek Zarządu. Temat: sprawy ogólne IGO, rzecznictwo.
marcin . wojtalik [at] igo . org . pl

 

Karolina Święcicka

Tłumaczka i socjolożka z wykształcenia, dziennikarka i pisarka z zamiłowania. Przez wiele lat związana z różnymi magazynami, poczynając od Tygodnika Przegląd, na miesięczniku PANI kończąc.

W IGO odpowiada za komunikację zewnętrzną, przygotowywanie publikacji/artykułów/raportów, prowadzenie strony i fanpage’a na Facebooku i inne.

W czasie wolnym angażuje się w sprawy związane z edukacją. Kocha stare drzewa; gdyby nie była tym kim jest, byłaby sekwoją 😉

 Koordynatorka do spraw komunikacji projektowej

karolina . swiecicka [at] igo . org . pl

 

Jan Chudzyński                                  

Ukończył studia na kierunku ekonomia rozwoju. Interesuje się badaniami w nurcie political ecology, degrowth oraz wpływem gospodarki i ekonomii na środowisko i społeczeństwo. Jest przekonany, że w dużej mierze to idee ujęte w programach nauczania ekonomii i nauk o zarządzaniu są źródłem kryzysów z jakimi współcześnie się mierzymy.

W IGO zajmuje się przygotowywaniem materiałów i analiz.

specjalista ds. merytorycznych IGO
jan . chudzynski [at] igo . org . pl