Zespół

Pracownice i pracownicy IGO

 

Magda Bodzan

Autorka wielu publikacji z zakresu edukacji globalnej, trenerka, koordynatorka projektów.

Koordynatorka Projektu “Stół dla 9 miliardów” (obecnie na urlopie macierzyńskim)
magda . bodzan [at] igo . org . pl

Marta Gontarska

Członkini zarządu IGO, zajmuje się krytyczną edukacją globalną i współpracą rozwojową.
W IGO trzy lata poświęciła na współpracę z uczelniami wyższymi włączając wątki globalne do edukacji przyszłych nauczycielek i nauczycieli. Jest autorką raportów, analiz i materiałów edukacyjnych z zakresu współpracy rozwojowej oraz edukacji globalnej, w tym współredaktorką pierwszej, polskiej monografii naukowej o krytycznej edukacji globalnej “Edukacja globalna. Polskie konteksty i inspiracje”. Ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów i szkoleń. Posiada certyfikat brytyjskiej organizacji SAPERE z metody dociekań filozoficznych dla dzieci i młodzieży (ang. Philosophy for Children – P4C). Współpracuje również z wieloma organizacjami (m.in. Fundacja Edukacja dla Demokracji, Kupuj Odpowiedzialnie). Jest członkinią zarządu Grupy Zagranica oraz Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej.
Jest realistką, więc żąda niemożliwego. Koi nerwy ćwicząc jogę.
Jest uzależniona od słowa pisanego i dobrego jedzenia, a najlepiej odpoczywa wśród zieleni.

Członkini Zarządu, trenerka. Temat: sprawy ogólne IGO, edukacja globalna
marta . gontarska [at] igo . org . pl

Aneta Korpikiewicz

AnetaOd 2010 roku nierozerwalnie związana ze środowiskiem organizacji pozarządowych. Od tego czasu „silnie” zafascynowana  procesem tworzenia, funkcjonowania i zarządzania III sektorem. Cenni sobie wiedzę zdobywaną głównie w praktyce. Wciąż nowe wyzwania, procesy, zadania, które są wpisane w specyfikę działalności organizacji społecznych motywują ją do działania i utwierdzają w przekonaniu, że ta praca ma sens. Rozwija zawodowo oraz daje poczucie satysfakcji i zadowolenia.
Aneta w IGO odpowiedzialna jest za sprawne funkcjonowanie IGO w zakresie koordynacji zadań administracyjnych i finansowych. Poza życiem zawodowym intensywnie poszukuje inspiracji w literaturze, muzyce, sztuce oraz przyrodzie. Swoje przemyślenia przenosi na papier i „chowa” do szuflady. Uwielbia słońce i czekoladę.

Koordynatorka finansów i administracji
aneta . korpikiewicz [at] igo . org . pl

Dorota Moran

Socjolożka z wykształcenia, wieloletnia wolontariuszka. Pracowała w Irlandii w ramach programu terapeutycznego dla bezdomnych alkoholików oraz w szkołach specjalnych w Tanzanii i Ghanie.
Zaangażowana w IGO prawie od samego początku. Prowadzi warsztaty dla uczniów, studentów, nauczycieli i pracowników organizacji pozarządowych.
Współautorka przewodnika po Kodeksie Obrazów i Przesłań, prowadziła szkolenie dla polskich organizacji pozarządowych i studentów dziennikarstwa i mediów z rzetelnej komunikacji nt. spraw globalnych.
Wierzy, że sposób komunikowania ma kluczowe znaczenie dla kształtowania postaw solidarności z mieszkańcami krajów globalnego Południa.
Nie ma wolnego czasu, ma za to trójkę dzieci i kota, zioła na parapecie i wielkie plany w głowie.

Koordynatorka projektów, trenerka. Temat: edukacja globalna (obecnie na urlopie wychowawczym)
dorota . moran [at] igo . org . pl

Marcin Wojtalik

MarcinWspółtwórca IGO, członek zarządu, analityk w programie rzecznictwa IGO. Przez dwie kadencje był członkiem zarządu Grupy Zagranica, przez 18 lat pracował w Polskiej Akcji Humanitarnej, działał też jako wolontariusz w Amnesty International. Szkoleniowiec oraz autor i współtwórca kilkudziesięciu artykułów i publikacji dotyczących współpracy rozwojowej i edukacji globalnej oraz polskich i międzynarodowych raportów o tej tematyce. Pomagał w tworzeniu paru organizacji pozarządowych.
W latach 2012-2015 r. był członkiem Rady Programowej Współpracy Rozwojowej przy ministrze spraw zagranicznych, w której reprezentował stanowisko organizacji pozarządowych.


Członek Zarządu. Temat: sprawy ogólne IGO, rzecznictwo.
marcin . wojtalik [at] igo . org . pl

 

Karolina Święcicka

Tłumaczka i socjolożka z wykształcenia, dziennikarka i pisarka z zamiłowania. Przez wiele lat związana z różnymi magazynami, poczynając od Tygodnika Przegląd, na miesięczniku PANI kończąc.

W IGO odpowiada za komunikację zewnętrzną, przygotowywanie publikacji/artykułów/raportów, prowadzenie strony i fanpage’a na Facebooku i inne.

W czasie wolnym angażuje się w sprawy związane z edukacją. Kocha stare drzewa; gdyby nie była tym kim jest, byłaby sekwoją.

Temat: komunikacja zewnętrzna, kontakty, sprawy ogólne IGO

karolina . swiecicka [at] igo . org . pl