Publikacje edukacyjne do pracy w przedszkolu

Przedstawiamy publikacje do pracy z przedszkolakami: “Przygody Zoga” i “Baw się z Zogiem”.

“Przygody Zoga” to opowiastka o kosmicie, który zwiedzając planetę Ziemię poznaje czym jest różnorodność. Razem z Zogiem dzieci poznają kwestie globalnych współzależności, zrównoważonego rozwoju i sprawiedliwości, uczą się doceniać piękno planety na kŧórej żyją.

“Gry i zabawy z Zogiem” to zestaw gier i zabaw nawiązujący do treści bajki „Przygody Zoga”. Materiał  pozwala na głębszą eksplorację tematów poruszanych w bajce w ciekawy i twórczy sposób. To zbiór pomysłów na kreatywne spędzenie czasu, kształcenie czynności myślowych i poznawanie świata wraz z jego różnorodnością.

Ćwiczenia zostały zaprojektowane tak by można z nich korzystać w salach przedszkolnych jak i na przedszkolnym podwórku czy pobliskim parku. Celem publikacji jest wykorzystanie naturalnej dla przedszkolaków skłonności do zabawy, zadawania pytań i filozofowania do poznawania świata oraz jego różnorodności.

Gry i zabawy zawarte w tym zeszycie stwarzają okazję do rozwijania zachowań prospołecznych,  wprowadzają w świat empatii, tolerancji i czynienia dobra dla innych, pomagają uświadomić potrzebę bycia odpowiedzialnym za świat oraz rozumienia uczuć swoich i innych ludzi.

Publikacja pozwala na zgłębianie wątków globalnych zgodne z celami wychowania przedszkolnego wyrażonymi w podstawie programowej.

Pobierz:

Niniejsze publikacje powstały w ramach projektu “Zrozum świat – przedszkola”współfinansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2013 r. logoppPublikacja ta wyraża wyłącznie poglądy autora i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

LOGO_BP_RGB_druk

Patronat medialny “Bliżej przedszkola”

Przeczytaj artykuły o podobnej tematyce: