Zapraszamy na webinarium z Mae Buenaventura z Filipin, liderką organizacji Jubilee South Asian Peoples’ Movement on Debt and Development (ludowego ruchu południowoazjatyckiego w sprawie zadłużenia i rozwoju).
Webinarium odbędzie się w piątek, 30.11.2018 r. o godz. 20:00. Webinarium będzie tłumaczone na j. polski.
Mae Buenaventura jest jedną z czołowych azjatyckich ekspertek od kwestii zadłużenia wywodzących się z organizacji społeczeństwa obywatelskiego.
- Dlaczego problematyka zadłużenia jest ważna dla ludzi w Azji? Jakimi argumentami udało się do nich dotrzeć?
- Jakie są najważniejsze problemy i tematy związane z polityką finansową oraz zadłużeniem, o których my w Europie powinniśmy wiedzieć?
- Co się dzieje w Azji jeśli chodzi o aktywistów i ruchy społeczne w zakresie sprawiedliwości finansowej? Jakie organizują akcje i kampanie?
- Co polscy aktywiści, organizacje NGO i edukatorzy mogą robić, jakie projekty forsować by włączyć się do dyskusji na tematy związane z zadłużeniem?
Webinarium będzie wyjątkową okazją dla uczestniczek i uczestników do poznania perspektywy azjatyckiego społeczeństwa obywatelskiego osobiście od jednej z filipińskich liderek i aktywistek.
Będzie także szansą na wspólne zastanowienie się nad tym, jak powinna w Polsce wyglądać kampania na rzecz sprawiedliwości finansowej na świecie. W porównaniu z innymi europejskimi krajami, u nas problematyka sprawiedliwości finansowej jest słabo rozpropagowana, a aktywistom często brakuje wiedzy z pierwszej ręki o postulatach ruchów społecznych z krajów globalnego Południa i inspirujących pomysłów na kampanie.
Linki:
- Rejestracja na webinarium z Mae Buenaventura (30.11.2018)
- Wydarzenie na FB: Webinarium z Mae Buenaventura (30.11.2018)
- Jubilee South Asian Peoples’ Movement on Debt and Development (APMDD)
Projekt współfinansowany w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa
Spraw Zagranicznych RP. Publikacja wyraża wyłącznie poglądy autora i nie może być
utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Za treści wyrażone w tym
materiale odpowiada wyłącznie Instytut Globalnej Odpowiedzialności. Opinie
te w żadnym wypadku nie wyrażają oficjalnego stanowiska Unii Europejskiej.