Wpływ umów o wolnym handlu na system żywnosciowy

Zapraszamy do odsłuchania debaty pt. Gorzkie żniwo TTIP? na temat wpływu polityk handlowych i inwestycyjnych na zrównoważony system żywnościowy – globalnie i w Polsce.

Podczas spotkania, które miało miejsce 22 stycznia w Warszawie, Lucile Falgueyrac (Seattle to Brussels Network, Francja), Ewa Sufin-Jacquemart (Partia Zieloni) oraz Maria Świetlik (Instytut Globalnej Odpowiedzialności) odpowiadały na pytania Agnieszki Lichnerowicz (Tok FM) i publiczności:Jaki system żywnościowy jest korzystny dla krajów globalnego Południa? Czemu eksport taniej żywności do krajów uboższych nie pomaga w walce z głodem? Co handel ma wspólnego z rolnictwem? Dlaczego kraje powinny być suwerennego żywnościowo i jak to się ma do zwiększania wymiany handlowej w ramach umów o wolnym handlu? Podczas dyskusji omówione zostały też kwestie wpływu umów handlowych negocjowanych obecnie przez Unię Europejską (TTIP i CETA) na zrównoważony system żywnościowy oraz walkę ze zmianami klimatu.

Nagranie audio debaty

Relacja PAP

Gorzkie żniwo TTIP?

Gorzkie żniwo TTIP?

Projekt “TABLE FOR 9 BILLION: promoting Europe’s role in growing food and climate justice worldwide” jest finansowany ze środków Unii Europejskiej. Ta debata wyraża wyłącznie poglądy uczestniczek i Unia nie może być pociągnięta do odpowiedzialności za żadne użycie zawartych w niej informacji.

Patronem wydarzenia był portal:

gazetaprawna.pl

 

 

 

Przeczytaj artykuły o podobnej tematyce:

, , ,