Newsflash

Sprawiamy, że rozwój nabiera sensu!

Zamów newsletter!

*

:

:

Polityka rozwojowa
Aktualności o polityce rozwojowej, badaniach i rzecznictwie.

"Sadząc kłamstwa"

Zielony rozwój czy brudny interes?
Pokaz filmu „Sadząc kłamstwa” w reż. Geoffa Arbourne'a i dyskusja z udziałem ekspertów.

09 stycznia 2013 r., godz. 18:00
Wydział Inżynierii i Kształtowania Środowiska SGGW
ul. Nowoursynowska 159, aula nr 1, budynek nr 33

Więcej…
 
Seminarium: Krajowe strategie pomocy rozwojowej - klucz do lepszej pomocy?

4.12.2012 r. o godz. 13:00 odbędzie się w Warszawie seminarium pt. „Krajowe strategie pomocy rozwojowej – klucz do lepszej pomocy?”. Seminarium adresowane jest do przedstawicieli organizacji pozarządowych i innych instytucji, które chcą uczestniczyć kształtowaniu bardziej strategicznego podejścia w polskiej współpracy rozwojowej i pragną większej przewidywalności, skuteczności i przejrzystości w pomocy zagranicznej.

Więcej…
 
Strategia polskiej pomocy w Ugandzie – spotkanie konsultacyjne

Instytut Globalnej Odpowiedzialności zaprasza przedstawicieli organizacji zainteresowanych pomocą rozwojową dla Afryki Wschodniej na spotkanie konsultacyjne poświęcone strategii polskiej pomocy dla Ugandy. Spotkanie odbędzie się 4.12.2012 r. o godz. 15:00 w Warszawie, przy ul. Noakowskiego 10 lok. 6A. Zapraszamy!

Więcej…
 
Kobiecym głosem!

Spotkanie z Katarzyną Staszewską już 26 września!

Więcej…
 
Rozwój to nie wzrost gospodarczy! – raport o rozwoju społecznym

Human Development Report 2011Prezentacja raportu UNDP o rozwoju społecznym 2011 przypomniała uczestnikom, że rozwój to znacznie więcej niż wzrost gospodarczy. Nie można pominąć aspektów społecznych i ekologicznych. Musimy zmienić nasz wzór rozwoju. W przeciwnym razie czeka nas pogorszenie warunków życia na całym świecie, również w Polsce.

Więcej…
 
Bardziej skuteczna pomoc po HLF4?

logo HLF4W dniach 29.11-1.12.2011 odbyło się w Pusanie w Korei Południowej IV Forum Wysokiego Szczebla ws. Skuteczności Pomocy (HLF4). W konferencji tej uczestniczyło ponad 2.500 przedstawicieli rządów, organizacji społeczeństwa obywatelskiego i sektora prywatnego, w tym głowy państw, szefowie rządów i ministrowie. Dokument końcowy HLF4 miał wyznaczyć nową drogę dla rządów, aby poprawiły skuteczność pomocy rozwojowej. Wśród uczestników był przedstawiciel IGO.

Więcej…
 
W poszukiwaniu efektywności współpracy rozwojowej

W dniach 3-4 XI 2011 r. w Cannes odbędzie się szczyt przywódców państw G20. Z kolei już za kilka tygodni w Pusanie (ang. Busan) w Korei Południowej ruszy IV  Forum Wysokiego Szczebla ws. Skuteczności Pomocy (ang. High-Level Forum on Aid Effectiveness, HLF4). Wydarzenia te są ze sobą powiązane. Jakie przyniosą rozwiązania dla podniesienia skuteczności światowej współpracy na rzecz rozwoju? Czy przywódcy G20 udzielą mandatu do stworzenia w trakcie IV Forum bardziej efektywnych mechanizmów partnerstwa z krajami Południa i organizacjami pozarządowymi?

Więcej…
 
Apel organizacji do ministra w sprawie zwiększenia pomocy rozwojowej

15 polskich organizacji działających na rzecz Afryki wystosowało apel do ministra ds. współpracy rozwojowej o znaczne zwiększenie środków na pomoc dla tego kontynentu. Szczególnie teraz, w czasie kryzysu w Afryce Wschodniej i innych palących potrzeb, Polska powinna wywiązać się ze zobowiązań międzynarodowych dotyczących wysokości pomocy rozwojowej.

Więcej…
 
Animowana prezentacja Grupy Zagranica o prezydencji

Podczas przewodnictwa w Radzie UE Polska nadawać będzie kierunek polityce wspólnotowej. Czas Prezydencji to także szansa na połączenie różnych perspektyw - wschodniej, europejskiej i globalnej. Polskie organizacje pozarządowe działające za granicą, wystosowały postulaty z obszaru polityki współpracy rozwojowej, które powinny stać się priorytetem w tym strategicznym dla Polski okresie.

Więcej…
 
Materiał nt. Afryki - w ramach wieloletniego programu współpracy rozwojowej

Prezentujemy materiał dyskusyjny, który powstał w wyniku spotkania dotyczącego Afryki w Wieloletnim programie współpracy rozwojowej, przygotowywanym obecnie przez MSZ. Przyjmujemy propozycje zmian w tym dokumencie. Spotkanie odbyło się 22.06.2011 w Warszawie, otworzył je Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, Pan Krzysztof Stanowski, a uczestniczyli w nim przedstawiciele i przedstawicielki ok. 20 polskich organizacji działających na rzecz Afryki.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL